Kinijoje, Japonijoje ir Korėjoje baigėsi IP adresai

Per artimiausius porą metų Azijos šalys – visų pirma Kinija, Japonija ir Pietų Korėja – gali susidurti su rimta problema – baigiasi skaitmeninių IP adresų, pagal kuriuos kompiuteriai ir kiti prietaisai atpažįstami internete, atsargos.

Šiuo metu IP adreso ilgis yra 32 bitai, o bendras adresų skaičius siekia beveik 4,3 mlrd. Tačiau didžioji šių adresų dalis priklauso JAV, Kanadai ir Europos šalims. Pavyzdžiui, Amerikai tenka net 70% visų adresų.

Daugiau nei prieš 20 metų, kai buvo diegiamas protokolas IPv4, niekas ir nenumanė, kad Azijoje internetas taip sparčiai plis. Todėl Kinijai tebuvo išskirta 22 mln. IP adresų.

Straipsniai 1 reklama

Praėjusiais metais šioje šalyje interneto vartotojų skaičius pasiekė 17 mln. ir jų toliau daugėja. Japonijoje ir Korėjoje adresų deficito problema taip labai opi, ypač mobiliųjų telefonų ir buitinės technikos srityse.

Yra tik vienas šios problemos sprendimo būdas – perėjimas prie šeštos protokolo IP versijos su 128 bitų adresais. Tai padidintų galimų adresų kiekį iki astronominės sumos: 3,4^1038. Tuomet būtų galima atsisakyti ir dinaminio adresų priskyrimo kaskart prietaisui prisijungus prie interneto.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *