Pastaruoju metu gatvėje kalbėtis mobiliaisiais telefonais tampa itin pavojinga. Išplėšę iš rankų telefoną, jauni chuliganai nuskuodžia, o aukai belieka skubiai pasirūpinti numerio užblokavimu. Antraip teks dar kartą nukentėti apmokant solidžias sąskaitas už plėšiko pokalbius.

Smogė į galvą

Nuo įžūlių mobiliųjų telefonų atiminėtojų nukenčia ne tik po sostinę vaikštinėjantys Seimo nariai, bet ir provincijos gyventojai. Telšių rajono policijos komisariato pareigūnų teigimu, su mobilaus ryšio telefonais ne savo noru atsisveikino toli gražu ne vienas telšiškis.

Taip nutiko ir Degaičių kaime gyvenančiam septyniolikamečiui Arvydui. Miesto “Džiugo” vidurinėje mokykloje besimokančiam dešimtokui, pertraukos metu būnant valgykloje, prie jo priėjo šeštokas Donatas ir pakvietė išeiti į lauką.

Po antro raginimo išėjęs Arvydas rado laukiantį 17-19 metų nepažįstamąjį, kuris paprašė pasiskambinti mobiliuoju telefonu. Vos ištraukus “NOKIA 3210”, nedraugiškas jaunuolis stvėrė jį iš Arvydo rankų. Du kartus kumščiu smogęs telefono savininkui į galvą, apie 1,90 metro ūgio jaunasis plėšikas pabėgo.

Paaukotos vasaros atostogos

Tuoj po įvykio Arvydas bandė prisiskambinti savo numeriu, tačiau niekas neatsiliepė — telefonas buvo atjungtas. Tą pačią dieną mokykloje prie jo pribėgęs čia besimokantis Vitalijus paklausė: “Ar turėjai telefoną?” Arvydui pasiteiravus, kas yra, Vitalijus išrėžęs: “Donatas sakęs, jei Arvydas turėjo mobilų, tai mes šiandien praturtėjom dar vienu”.

Kaip moksleivis pasiguodė Nepilnamečių reikalų inspekcijos inspektoriams, visą vasarą plušėjęs ūkyje vien tam, kad įsigytų 560 litų kainavusį “NOKIA 3210”. Metus naudotas telefonas dabar įvertintas 400 litų.

Pasak Nepilnamečių reikalų inspekcijos jaunesniojo inspektoriaus Eligijaus Sapranavičiaus, dėl šio plėšimo iškelta baudžiamoji byla, bandoma išsiaiškinti mobilaus ryšio telefoną atėmusiojo asmenybę. Be to, įtariama, kad šis nusikaltimas iš anksto suplanuotas.

Neišmintinga demonstruoti

Ne atsitiktinai padaugėjo su mobiliaisiais telefonais susietų nusikaltimų. Mobilaus ryšio telefonui tapus svarbia įvaizdžio dalimi, juo naudojasi ne tik suaugę, bet ir dauguma vyresnių klasių moksleivių. Kaip žinia, jaunimas mėgsta prieš draugus pasipuikuoti, todėl demonstratyviai rankose nešiojasi telefoną. Anot E.Sapranavičiaus, to tik ir tereikia mobiliųjų telefonų “medžiotojams”.

“Visiškai apsaugoti savo telefoną neįmanoma, tačiau nereikia būti ir naiviems. Neišmintinga duoti brangų telefoną nepažįstamam žmogui, kaip ir be reikalo jį demonstruoti gatvėje”, — įsitikinęs jaunesnysis inspektorius E.Sapranavičius.

Be to, patys mobiliųjų telefonų savininkai nerūpestingai mėto brangius daikčiukus kur papuola, o paskui lieja graudžias ašaras. Žemaitės gimnazijoje mokslus kremtanti Indrė paliko klasėje rankinę su telefonu “Siemens C 35”. Sugrįžusi mergina rado tik rankinę, tuščioje nerakintoje klasėje telefoną be vargo galėjo pasisavinti bet kas. Dėl 310 litų vertės telefono vagystės iškelta baudžiamoji byla, galbūt kitąkart Indrė telefoną saugos labiau.

Giedra Akavickienė

Views All Time
Views All Time
3021
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!