Jau ne kartą rašyta apie tai, kad informacinių technologijų šaka gyvena ne pačius geriausius laikus. Ir visai tikėtina, kad ankstesnio augimo ji jau niekada nebepasieks.

Reikalas tame, kad informacinės technologijos išnaudojo savo revoliucinį potencialą.

Dabar IT – toks pat verslas, kaip ir gaivinančių gėrimų prekyba arba automobilių gamyba. Gigantiško augimo dešimtimis procentų per metus jau niekada nebebus.

Informacinių technologijų diegimas jau nebeužtikrina privalumų versle. Jei prieš dešimt metų, įdiegus kokią naują informacinę sistemą, buvo galima iš esmės sumažinti prastovas ir įgauti pranašumų konkurencijoje, tai dabar visi tokias sistemas turi.

Taip kaip telefono ryšį. Jis turi būti nebrangus, efektyvus ir kokybiškas. Būtent todėl vis labiau populiarėja pigūs serveriai su Intel procesoriais ir Linux, o Linux serveriai su RISC procesoriais populiarumą praranda.

Įdomų straipsnį apie tai parašė Nicholas Carr žurnale Harward Business Review. Jo nuomone, IT rinka yra pasidalinusi į du segmentus: masinį, kuriame vyrauja kompanija Dell, kurianti pigius ir efektyvius sprendimus, ir “high-end”, kuriam diriguoja IBM.

IBM gamina tikrai aukštos klasės produkciją, kai kuriais atvejais galinčią suteikti strateginį pranašumą prieš konkurentus.

Tačiau už tokį pranašumą teks gerokai patuštinti piniginę, todėl IBM klientai yra tik tie, kurie sutinka rizikuoti vardan konkurentų apėjimo.

Views All Time
Views All Time
2766
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!