JAV federalinės prekybos komisijos duomenimis, 2002 metais internete buvo įregistruota 86,178 tūkstančio sukčiavimo, susijusio su mokėjimo kortelių rekvizitų vagyste, atvejų.

Kaip rašo agentūra RBK, “Aberdeen Group” vertinimais, praėjusiais metais vagysčių internete sukelta žala sudarė 8,75 milijardo JAV dolerių. Per didžiausio masto nusikaltimą, susijusį su duomenų apie kredito korteles vagyste, buvo patirti 2,7 milijono JAV dolerių nuostoliai, ir nukentėjo 30 tūkstančių žmonių. Šiais metais, kaip tvirtina “Aberdeen”, kibernetiniai sukčiautojai yra aktyvūs kaip niekada anksčiau ir nuostoliai iš finansinio sukčiavimo internete gali siekti 24 milijardus JAV dolerių.

Elektroninių sąskaitų išrašymo sprendimų tiekėja “Star Systems” lapkričio mėnesį atliko apklausą, kuri parodė, jog 5,5 procento respondentų buvo duomenų apie kredito kortelę vagystės aukomis, o 19 procentų pažįsta bent vieną žmogų, su kuriuo tai buvo nutikę.

Tačiau ne visi incidentai įvyko interneto “dėka”: 16 procentų nukentėjusiųjų pareiškė, jog pametė piniginę, kurioje buvo kortelė, arba ji buvo pavogta.

Komisijos duomenimis, kortelės dažniausiai pavagiamos iš 30-39 metų žmonių Niujorke, Čikagoje, Los Andžele, Hiustone, Majamyje ir San Franciske. Duomenys apie kredito korteles 42 procentų atvejų naudojami pirkiniams, 20 procentų atvejų – mokėjimui už ryšio paslaugas, o 13 procentų kortelės nešamos į banką pinigams iš sąskaitos atsiimti.

Views All Time
Views All Time
2163
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!