Didžiausia telekomunikacijų bendrovė šalyje AB „Lietuvos telekomas“ laimėjo bylą prieš nepageidaujamos informacijos internetu platintojus (angl. spammer). Lietuvos Respublikos Aukščiausiasis Teismas atmetė Žilvino Budros individualios įmonės „Sėkmės sistemos“ kasacinį skundą, kuriame buvo prašoma panaikinti jam nepalankius Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo ir Vilniaus apygardos teismo sprendimus, teigiama AB “Lietuvos telekomas” išplatintame pranešime spaudai. Galutinę neapskundžiamą Aukščiausiojo Teismo nutartį „Lietuvos telekomas“ gavo šių metų sausio pabaigoje.

„Tai byla, lig šiol neturėjusi precedento Lietuvos teisės istorijoje, todėl suprantama, kad teisminis procesas vyko ilgiau, nei tikėtasi. Mes visą laiką buvome tikri, kad „Lietuvos telekomo“ veiksmai kovojant su interneto teršėju buvo pagrįsti“, – pabrėžė AB „Lietuvos telekomas“ vyriausiasis juriskonsultas Paulius Pakutinskas. Jo teigimu, šis dėl bylos objekto unikalus teisminis atvejis užsitęsė ir dėl bylos sudėtingumo.

Teisminis ginčas tarp „Lietuvos telekomo“ ir Žilvino Budros kilo dar 1999 metų lapkritį, kai kitos šalies operatorius pradėjo blokuoti dideliais kiekiais „Sėkmės sistemų“ vardu siuntinėjamas reklaminio pobūdžio žinutes JAV, Kanados ir kitų šalių elektroninio pašto adresais.

Pagal AB „Lietuvos telekomas“ ir IĮ „Sėkmės sistemos” 1999 metų liepos 9 d. duomenų perdavimo internetu sutartį šiai įmonei buvo suteikti 256 interneto adresai ir sudaryta galimybė duomenis siųsti dideliais kiekiais. Praėjus porai mėnesių nuo sutarties sudarymo, „Lietuvos telekomas“gavo iš tarptautinio interneto operatoriaus pranešimų, kad įmonė „Sėkmės sistemos” teršia internetą, piktybiškai siuntinėdama internetu nepageidaujamus komercinius pasiūlymus, ir nereaguoja į interneto vartotojų prašymus nutraukti šią veiklą.

Žilvinas Budra siekė, kad „Lietuvos telekomas“ būtų nubaustas už sutarties nevykdymą ir būtų įpareigotas nukreipti jo siunčiamus duomenis internetu taip, kad būtų apeiti nustatyti apribojimai.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas išsprendė bylą „Lietuvos telekomo“ naudai, tačiau šį sprendimą Ž. Budra apskundė Vilniaus apygardos teismui ir LR Aukščiausiajam Teismui.

Advokatas Jonas Masiokas, byloje atstovavęs „Lietuvos telekomą“, pažymėjo, kad ši byla yra svarbi kovojant su interneto teršėjais. Nepageidaujamos komercinės informacijos siuntinėjimas internetu pripažintas piktnaudžiavimu teise perduoti informaciją. Tokiais veiksmais pažeidžiami interneto vartotojų interesai, nes jie priversti priimti elektroninio pašto žinutes, kurių neprašė, gaišti laiką skaitydami ir trindami tokias žinutes. Nepageidaujamas elektroninis paštas daro žalą ir interneto paslaugas teikiančioms įmonėms.

Reklamos įstatymo pataisos, įsigaliojusios 2001 m. sausio 1 d., uždraudė reklamos siuntinėjimą elektroniniu paštu, nesant vartotojo sutikimo ar prašymo.

Views All Time
Views All Time
1896
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!