Rastas naujas virusas Rbot-GR, hakeriui leidžiantis per nuotolį įjungti internetinę kamerą, prijungtą prie kito kompiuterio, ir stebėti asmeninį aukos gyvenimą, praneša svetainė MSNBC News.
Virusas užkrečia kompiuterius su įdiegta Microsoft Windows operacine sistema. Taip pat jis jau sugeba vogti kai kurių programų ir žaidimų (slėpkite licenzinius kompaktus) slaptažodžius ir raktus. Specialistų nuomone, turint omeny vis didėjantį internetines kameras naudojančių vartotojų skaičių, Rbot-GR gali tapti standartine virusų arsenalo dalimi.

Šiai dienai žinomi tūkstančiai kirmino Rbot-GR variantų, ir beveik kiekvieną dieną pasirodo naujos jo versijos. Vistik specialistai mano, kad eiliniam vartotojui žymiai labiau reikėtų saugotis nе „žaidžiančių“ su kameromis, o vogiančių slaptažodžius virusų.

Distancinio kompiuterių valdymo idėja – nenaujas dalykas. Dar 90-aisiais hakerių grupė Cult of the Dead Cow sukūrė virusą-trojos arklį Back Orifice, leidusį hakeriams aukos kompiuteryje atlikti bet kokius veiksmus – įskaitant CD-ROM įrenginio atidarymą ir uždarymą ir internetinių kamerų valdymą, tačiau Back Orifice, skirtingai nuo Rbot-GR, dar nemokėjo savarankiškai daugintis.

Views All Time
Views All Time
2792
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!