Didžiausias el. šiukšlių srautas pasaulyje išsiunčiamas iš JAV, praneša BBC News.

Specialistų duomenimis, beveik 43 procentai visų reklaminių laiškų praeitą mėnesį buvo išsiųsti iš JAV. Antrąją vietą užima Pietų Korėja – jai priklauso apie 15 procentų visame pasaulyje gaunamų el. šiukšlių. Trečiąją vietą užima Kinija ir Honkongas, iš kurių teritorijos išsiunčiami maždaug 12 procentų nepageidaujamo pašto.

Specialistai konstatuoja, kad 2004 metų sausio mėnesį įsigaliojęs įstatymas prieš el. šiukšles (vadinamasis „Can-Spam Act“) neturi reikiamo poveikio reklaminių laiškų siuntinėjimo organizatoriams, pastoviai tobulinantiems įvairių filtrų ir apsaugos sistemų apėjimo būdus.

Mėgstamas jų triukas – vieno žodžio panaudojimas laiško temos laukelyje, ir viena nuoroda vietoj teksto. Šiuo metu toks metodas leidžia apeiti daugumą filtrų.

Dar viena šių dienų bėda – dažnas „trojos arklių“ programų naudojimas – jos neatsargaus vartotojo kompiuterį paverčia „zombiu“, iš kurio be savininko žinios siųnčiami reklaminiai laiškai. Taip visame pasaulyje išsiuntinėjama apie 40 procentų visų nepageidaujamų laiškų.

Views All Time
Views All Time
2409
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!