Geriausią filmą apie saugesnį internetą sukūrė Alytaus moksleiviai

teenager on computer Straipsniai.lt

Šiandien paskelbtas geriausias moksleivių sukurtas video filmas saugesnio interneto tema. Po daugiau nei pusantro mėnesio trukusio konkurso nugalėtoju pripažintas Alytaus Dzūkijos vidurinės mokyklos mokinių filmas „Skaudi pamoka”. Antroji vieta atiteko dviejų sostinės mokyklų mokinių video darbui „Pasaulio virusas”, o publikos simpatijų prizą pelnė Vilkaviškio Aušros vidurinės mokyklos mokinių komanda, pristačiusi filmą „Akimirka”. Iš viso konkurse varžėsi beveik 30 darbų – daugiausia jų sulaukta iš Kauno miesto ir rajono, Šiaulių bei Alytaus mokyklų.

Saugesnio interneto dienai skirtą konkursą inicijavo „Saugesnio interneto” programą įgyvendinanti telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva” kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centru.

„Džiaugiamės, kad konkursas sulaukė aktyvaus mokinių dalyvavimo. Tikime, kad kurdami filmus jie sužinojo ne tik apie opiausias interneto saugumo problemas, bet ir apie galimybes saugiai gyventi virtualioje erdvėje”, – sakė Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas.

Straipsniai 1 reklama

„Bitės” grupės Klientų aptarnavimo direktorės Virginijos Žiūkienės teigimu, stebint konkursui sukurtus darbus, buvo įdomu išvysti internetą vaikų akimis. „Dažnai suaugę ir vaikai internete domisi skirtingomis temomis ir tarsi gyvena atskiruose pasauliuose. Konkursas leido iš arčiau pažinti tai, kas aktualiausia jaunimui, o svarbiausia – sužinoti, koks internetas patiems moksleiviams atrodo saugus”, – sakė V. Žiūkienė.

Konkursas sulaukė skirtingų žanrų video filmų – nuo žurnalistinių reportažų iki animacinių ir meninių filmų žanro darbų. Daugelyje darbų buvo pabrėžiama anonimiškumo pažinčių svetainėse svarba, kompiuterinių virusų, smurto ir pornografijos žala bei būtinybė saugoti asmeninę informaciją. Mokinių video darbus svetainėje www.draugiskasinternetas.lt visuomenė ir komisija vertino daugiau nei dvi savaites. Vertindama darbus komisija rėmėsi atitikimo saugaus interneto problematikai, kokybės, meniškumo, idėjos novatoriškumo ir kūrybiškumo kriterijais.

Pirmąją vietą užėmę video darbo „Skaudi pamoka” kūrėjai – Rolandas Stanevičius, Algina Navickaitė, Kristina Žukauskaitė ir Ignas Šilanskas bus apdovanoti skaitmeniniais fotoaparatais, o jų mokyklai atiteks modernus vaizdo projektorius. Antrąja vieta įvertinti Armas ir Tomas Rudaičiai iš Vilniaus Šv. Kristoforo vidurinės mokyklos ir Baltupių gimnazijos bus apdovanoti MP3 grotuvais. Daugiausia saugesnio interneto svetainės lankytojų palaikymo – daugiau nei 1400 balsų – sulaukę vilkaviškiečiai – Martynas Sinkevičius, Karolis Žilinskas, Laurynas Švarca, Mindaugas Bindokas ir Gintautas Girniukaitis – bus pakviesti į ekskursiją „Kaip kuriamas kinas”. Jos metu mokiniai apžiūrės Lietuvos kino studijos filmavimo aikšteles, kino filmų dekoracijas, sužinos grimo bei kitų filmų kūrimo paslapčių.

Nuo 2005 metų Lietuvoje įgyvendinamos programos „Saugesnis internetas” interneto svetainės lankomumas nuolat auga – per 2007 m. joje apsilankė daugiau kaip 21 tūkstantis šalies gyventojų. Nuo praėjusių metų vasario svetainės lankytojai apie pastebėtą žalingą interneto turinį pranešė beveik 1500 kartų.

„Saugesnio interneto” programa, kurios metu itin daug dėmesio skiriama vaikų saugumui bei kovai su nelegalia informacija internete, ES šalyse vykdoma nuo 1999 metų. Laimėjusi Europos Komisijos skelbtą konkursą, Lietuvoje šią programą 2005 – 2007 metais įgyvendina „Bitė Lietuva” kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centru.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *