Ukrainiečių antivirusinio PO kūrėjas, korporacija UNA, pranešė, kad “Privataus banko” klientai neapsaugoti nuo hakerių (duomenų medžiotojų) atakų. Laiškus, kurie elektroniniu paštu siuntinėjami Ukrainos gyventojams, pasirašo tariama banko “Privatus24” apsaugos tarnyba. Norėdami gauti banko klientų kreditinių kortelių numerius ir kitą asmeninę informaciją, nusikaltėliai naudojasi fiktyviu tinklapiu. Pranešimuose primygtinai reikalaujama, kad skubiai reikia įvykdyti visus nurodymus ir į nurodytą puslapį įvesti aktyvumo kodą ir taip pat pereiti autorizaciją, tam, kad būtų galima prieiti prie asmeninių sąskaitų.

Visą eilė hakerių laiškų pasiekė ir “Privataus banko” saugumo tarnybą. Pradėtas tyrimas parodė, kad banko darbuotojai su šia nusikalstama veikla neturi nieko bendra.

Duomenų tykojimas sulig kiekviena diena tampa vis populiaresnis nusikaltimo būdas. Pagal statistikos duomenis, Europos šalyse fiktyvūs laiškai sudaro daugiau nei 1 % nepageidaujamo pašto. 2004 metais pasaulyje 57 milijonams žmonių buvo iškilusi nusikaltėlių atakų grėsmė, kai buvo panaudoti 122 žinomų kompanijų prekių ženklai. 2004 metų gruodžio mėnesį, nusikaltėlių naudojamų fiktyvių tinklapių skaičius siekė 1700. Dauguma iš jų turėjo priėjimą ir JAV teritorijoje. Vidutinė tinklapio funkcionavimo trukmė 5, 9 paros, o maksimalus funkcionavimo laikas užima 30 parų laiko tarpą.

Views All Time
Views All Time
2545
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!