Kompiuterių apsaugos ekspertai perspėja, kad nusikaltimai aukšto lygio technologijų srityje vis labiau plinta. Nusikalstamos grupuotės Rytų Europoje ir Tolimuosiuose Rytuose jau samdosi profesionalius programuotojus. “Nusikaltėlių taikiniu tampa nustatytos kompanijos ir grupės. Praeityje tai būdavo atsitiktiniai išpuoliai, bet dabar jie darosi vis labiau komerciniai ir tikslingi”, pastebi Nataša Steili ( Natasha Staley ), MessageLabs specialistė.

Šiais metais apklausęs 201 kompanijos vadovus, australų biuras (NHTCU ), kovojantis su aukšto lygio technologijų srityje plintančiu nusikalstamumu, išsiaiškino, kad tik 30 % kompanijų įdiegtos informacijos šifravimo taisyklės, padedančios apsisaugoti nuo hakerių ir virusų. Kažkur keturios kompanijos neanalizavo kompiuterių apsaugos veiklos ir išlaidų, pusė kompanijų turi susidarę veiksmų planą, padedantį pastebėti kompiuterinius nusikaltimus.

Antivirusinė kompanija Sophos pateikė ataskaitą, kurioje nurodoma, kad 2004 metais naujų virusų skaičius pasiekė 51, 8 %.

“Kaspersko Laboratorijos” specialistai pastebi, kad dauguma kenksmingų programų turi kelis skirtingus kenksmingų kodų variantus.

Virusų kūrimas tapo komercine įmone. Ataskaitoje pastebima, kad iš dauguma iš 10724 naujų virusų ( 2003 jų buvo 7064 ) savo kūrėjui perduoda užkrėsto kompiuterio valdymą, kad jis galėtų vykdyti DDoS atakas. Gremas Klulis (Graham Cluley), pagrindinis Sophos technologijų konsultantas, pastebi: “Virusų kūrimo tikslu vis dažniau tampa galimybė užsidirbti pinigų, o ne masinis kirminų siuntinėjimas paštu”.

Views All Time
Views All Time
3166
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!