Antrojo “Mystery Shopper” akcijos etapo rezultatai rodo, kad Lietuvoje nelegalią programinę įrangą siūlo tik 6 proc. kompiuterių įranga prekiaujančių pardavėjų, teigia “Microsoft”. Pagal pirmojo etapo duomenis buvo nustatyta, kad 2002 metų pabaigoje nelegalią programinę įrangą siūlė net trečdalis visų mažmenininkų.

Akcijos metu studentai parduotuvėse prašė parinkti tokią kompiuterio ir programinės įrangos konfigūraciją, kuri būtų pati pigiausia. Pagal pardavėjų veiksmus buvo išanalizuota, kokia yra reali padėtis, kiek pardavėjų siūlo nelegalią programinę įrangą. “Džiugu, jog padėtis iš esmės keičiasi. Tai tik parodo, kad kovos su piratavimu veiksmų derinimas duoda rezultatų.

Kompanija pati susisiekė su nesąžiningais pardavėjais, nustatytais pirmajame etape, ir kartu aiškinosi problemą. Be to, tikiu, kad intensyvėjanti teisėtvarkos organų veikla vykdant tikrinimus, taip pat nuolatinės Verslo programinės įrangos aljanso (BSA) pastangos prisidėjo mažinant piratavimo lygį, – sakė Pilku Asma, “Microsoft” licencijavimo kontrolės vadovė. – Nors daug darbų dar reikia padaryti, šie teigiami pokyčiai veda mus taip siekiamų lygių konkurencinių sąlygų link”.

Antrasis etapas vyko visose Baltijos valstybėse ir buvo tikrinami tik tie pardavėjai, kurie pirmajame etape siūlė nelegalią programinę įrangą. Lietuvoje patikrinta 50 mažmenininkų, iš kurių šį kartą tik 3 siūlė nelegalią programinę įrangą. Estijoje iš 33 patikrintų nelegalią įrangą vis dar siūlė 4 pardavėjai. Latvijoje trečdalis mažmenininkų visiškai nereagavo į pirmosios “Microsoft” akcijos rezultatus.

“Po pirmojo etapo daug dirbome su parduotuvių savininkais. Turime daug įrodymų, kad daugelio parduotuvių savininkai nežinojo apie siūlomą nelegalią programinę įrangą ar šiems reikalams tiesiog nerodė pakankamo dėmesio. Dėl to daugiau pastangų skirsime būtent parduotuvių savininkų mokymui – “Microsoft” visiems mažmenininkams išplatino parankinį “Kas viduje?” rinkinį, kuris skirtas padėti pardavėjams nustatyti nelegalią programinę įrangą”, – teigia p. Asma.

“Microsoft” baigė “Microsoft Shopper” iniciatyvą – dar vienas įspėjantis laiškas bus išsiųstas įstatymų nesilaikančioms parduotuvėms, o informacija apie neteisėtą elgesį (įskaitant parduotuvės adresą, nelegalią programinę įrangą siūliusių pardavėjų vardus bei pavardes) bus perduota Verslo programinės įrangos aljansui (BSA), kuris toliau bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis.

Views All Time
Views All Time
1721
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!