Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuo vakar uždraudė naminius paukščius laikyti lauke. Draudimas galioja iki gegužės 20 dienos.

Rajonų, apskričių, miestų VMVT inspektoriai tikrins, kaip laikomasi šio reikalavimo. Pažeidę įsakymą paukščių savininkai pirmą kartą bus įspėjami. Nevykdantys nurodymų asmenys bus baudžiami iki 1000 litų bauda. Paskutinė poveikio priemonė – paukščių likvidavimas.

VMVT įvedė sustiprintą 24 valandų per parą budėjimo režimą ir įpareigojo atsakingus asmenis stebėti paskirtas teritorijas. Vien per šventines dienas gauti 27 pranešimai apie nugaišusius laukinius paukščius. Tiriamas kiekvienas laukinis paukštis.

Nacionalinės veterinarijos laboratorijos (NVL) direktorius Jonas Milius Eltai sakė, kad jau ištirta per 500 laukinių ir naminių paukščių. Atlikti tyrimai rodo, kad paukščių gripo Lietuvoje nėra. Lietuvos gyventojai privalo žinoti, kad Lietuva yra grėsmės zonoje. Pagal Didžiosios Britanijos ornitologų informaciją dėl esamų klimato sąlygų laukinių ančių, gulbių, migracija šiuo metu vyksta anksčiau nei visada.

Views All Time
Views All Time
1720
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!