„Meno kūrinys gali būti suprantamas ir nauduojamas kaip mūsų vidinio Aš žemėlapis”
                                                                  Peter London No More Secondhand Art

Meno terapija pagrįsta supratimu, kad mūsų kūriniai gali mums padėti suvokti, kas mes esame, išreikšti jausmus ir mintis, kurių negalime išreikšti žodžių pagalba. Ji net tik teikia mums didelį malonumą ir estetinį pasitenkinimą, bet skatina savęs pažinimą, ugdo mus kaip asmenybes, lavina jautrumą. Ir, kas svarbiausia, gydo kūną ir sielą. Tapyba, piešimas, lipdymas, taip pat šokis, muzika ir kitos meninės išraiškos formos – tai tikrai efektuvūs komunikacijos būdai. Erichas Fromas pasakė, kad menas – tai vienintėlė universali kalba, kurią sukūrė žmonija. Ji tokia pati visose kultūrose ir religijose. Kiekvienas žmogus – menininkas. Kūryba ne tik pagerina komunikaciją ir ekspresiją, bet sustiprina mūsų pasitikėjimą savimi, suteikia pilnatvės jausmą.

Meno terapija pagrista supratymu, kas mūsų kuriniai gali mums padėti suvokti, kas mes esame, išreikšti jausmus ir mintis, kurių negalime išreikšti žodžiu pagalba. Ji net tik teikia mums didelį malonumą ir estetinį pasitenkinimą, bet skatina savęs pažinimą, ūgdo mus kaip asmenybes, lavina jautrumą. Ir, kas svarbiausia, gydo kūna ir sielą. Tapyba, iešimas, lipdymas, taip pat šokis, muzika ir kitos meninės išraiškos formos – tai tikrai efektuvus komunikacijos būdai. Erichas Fromas pasakė, kas menas – tai vienintėlė universali kalba, kurią sukurė žmonija. Ji tokia pati visose kulturose ir religijose. Kiekvienas žmogus – menininkas. Kūryba ne tik pagerina komunikaciją ir ekspresiją, bet sustipriną mūsų pasitikėjimą savimi, suteikia pilnatvės jausmą.

Kas yra meno terapija?

Daugelis psichologų mano, kad piešinys – tai slaptas kelias į sielos gelmes. Bet žmogus gali suprasti jo sakralinių ženklų kalbą, praeiti slaptą kelią ir sužinoti apie save daug iki šiol nežinomų dalykų. Kartais jis net neįtaria, kiek daug jame yra. Ne tik sapnai yra „karališkas kelias į pasąmonę”, bet ir piešiniai…

Meno terapija – tai laisvas ir spontaniškas dalyvavimas dailės kūrybos procese be jokių išankstinių nuostatų. Imantis šios veiklos net nereikia mokėti piešti! Užsiėmimuose vyksta nenuspėjamas žaidimas dailės priemonėmis bei technikomis. Siekiama ne sukurti vertingą darbą, o pažinti save. Daugybę metų slėptas emocines problemas žmogui nėra paprasta imti ir papasakoti. Piešimas leidžia tą padaryti lengviau ir saugiai. Piešiant iš pasąmonės ima kilti vidiniai konfliktai, vaikystės prisiminimai, įvairūs jausmai. Meno terapija leidžia žmogui atskleisti savyje neatpažintas galimybes, talentus, surasti naujus problemų sprendimo būdus, pasisemti stiprybės.

Lietuvoje tai nauja paslaugos forma tiems, kurie nori išsiugdyti tam tikrus įgūdžius, atsiverti naujovėms, pokyčiams, patirti saviraiškos ir bendravimo džiaugsmą, auginti savyje emocinio intelekto koeficientą”

Views All Time
Views All Time
1561
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!