Ko bijo celiulitas?

cellulite3 Straipsniai.lt

Vis skaisčiau pašviečianti saulė dažnai moteriai sukelia ne tik džiaugsmą, bet ir verčia susirūpinti: vasariški drabužiai atidengs odą, kuri, deja, ne visų idealiai glotni ir lygi. Taip, jaudintis verčia moterų baubas, vadinamas celiulitu.

Kosmetologė Dalia Mikutienė nusiminti nepataria. Mat modernūs masažo aparatai, naujos kosmetinės priemonės ir kantrybė šį nesveikos odos baubą įveikia. Po truputį, pamažu. Reikia tik labai norėti. Deja, jos darbo patirtis parodė, kad būtent to noro daugeliui ir pritrūksta.

Celiulitas, vienų vadinamas odos defektu, kitų – odos liga, neaplenkia bemaž nė vienos moters, bet pasireiškia nevienodai – nelygu kaip moterys gyvena, kiek skiria sau dėmesio.

Straipsniai 1 reklama

Kosmetologai išskiria keturis šios bėdos laipsnius. Pirmąjį charakterizuoja nežymios riebalų sankaupos vidinėje kojų pusėje, ant sėdmenų, juosmens. Antras laipsnis diagnozuojamas braukiant per odą iš apačios į viršų – susidaro nelygumai. Trečias laipsnis – jau „apelsino žievelės” efektas ir didoki riebaliniai guzai. Ketvirtą laipsnį apibūdina kietas audinys, kuriame daug įvairaus dydžio granuliuotų stiprių guzelių. Žinoma, atskirose kūno vietose celiulitas gali pasireikšti skirtingu laipsniu.

Vakuuminis masažas

Vienas iš naujausių celiulito gydymo būdų – vakuuminis masažas. Tai neskausminga procedūra, kurios metu ant odos uždedami įvairios formos antgaliai, taurės, pripildytos subatmosferinio slėgio. Kai jos prisisiurbia prie pažeistos odos, susidaro vakuumas, o oda įtraukiama į stiklo ertmę.

Masažuotojos tikina, jog vakuumas, aktyvindamas kraujotaką, efektyviai veikia celiulito pažeistas odos vietas, ir pokyčiai pastebimi jau po kelių procedūrų, ypač sėdmenų, šlaunų, klubų srityse.

Prieš atliekant vakuuminį masažą, daromas limfodrenažas – masažas, skirtas skysčiams nudrenuoti. Jis atliekamas judesiais nuo kojų apačios į viršų rankomis arba aparatu, prie kurio pritvirtinami siurbiantys antgaliai su ritinėliais. Būna, kad skysčių išsiskyrimas iš audinių suaktyvėja jau per pirmą limfodrenažą.

Vakuuminis aparatas, sako kosmetologė D. Mikutienė, geras tuo, jog kiekvienam klientui galima sudaryti atskirą gydymo programą. Mat masažo antgalių – didelis pasirinkimas, o taurės nevienodo dydžio.

Už paprastą rankinį masažą jis veiksmingesnis, nes leidžia veikti odą daug intensyviau. Voleliu aktyvinama kraujotaka, taurėmis iškart veikiamas didesnis, nei įmanoma rankomis, plotas. Masažuotojos teigia, kad vienas vakuuminis masažas efektyvumu prilygsta bene 10-iai atliekamų rankomis. Jei moteris nejautri skausmui, galima masažą dar suaktyvinti. Delnu išmasažuoti taip, ypač sėdmenis, būtų per sunku.

Įvyniojimai

Nepaisant vakuuminio masažo pranašumų, kosmetologė jį visgi pataria derinti su rankiniu masažu bei įvyniojimais.

„Įvyniojimai – puiki priemonė odai gražinti, skaistinti, drėkinti ir maitinti, – pasakoja D. Mikutienė. – Jais iš audinių drenuojami skysčiai, mažinamos kūno apimtys. Į kosmetines priemones, skirtas įvyniojimams, įeinantys aktyviųjų medžiagų komponentai odą veikia skirtingai. Kai kurie jų, pavyzdžiui, medus, šokoladas, skaido riebalus, kiti kūną įkaitina kaip po geros pirties, treti – kaip anyžių ir mėtų – atšaldo ir tuo stimuliuoja raumenis. Po procedūrų oda regimai pagražėja, kūnas atsipalaiduoja”.

Paklausta, ar įvyniojimai – efektyvi procedūra, kosmetologė prisimena ją pačią nustebinusį atvejį. Po įvyniojimų jūros dumbliais vienos klientės kūno apimtys sumažėjusios net 2,5 centimetro! „Iš pradžių pati nepatikėjau. Maniau, gal netiksliai pamatavau jas prieš procedūrą. Bet kitądien atvykusi klientė patikino, jog tai tiesa – supratusi iš laisvų darbužių. Man tai buvo šokas”, – pasakojo D. Mikutienė.

Tačiau toks efektas, žinia, pasitaiko ne kasdien. Žmogaus organizmas į procedūras reaguoja labai skirtingai.

D. Mikutienė perpėja, jog dieną po įvyniojimų patartina atsisakyti kavos, geriausia gerti žaliąją arba vaistažolių arbatą.

Keisti įpročius

Kosmetologė D. Mikutienė primena: siekiant išvengti „apelsino žievės” progresavimo ar atsinaujinimo po įvairių gydomųjų procedūrų, būtina po truputį keisti gyvenimo būdą, netinkamos mitybos įpročius. Valgyti reikia reguliariai, atsisakyti užkandžių vėlai vakare, palaipsniui mažinti riebalų, angliavandenių vartojimą, negerti angliarūgšte prisotinto vandens. Labai svarbu kuo daugiau vaikščioti. Naudingi jogos, kvėpavimo pratimai, plaukimas, meditacijos. O štai itin aktyvus sportas esąs net kenksmingas. O besiauginantieji raumenis treniruoklių salėse gali nusivilti: „Raumenų masė didėja, o celiulitas kaip buvo, taip ir lieka”.

Moterys neturėtų pamiršti tokios celiulitą atbaidančios priemonės kaip pirtis. „Išsikaitinkit, išsitrinkit kūną valgomąja ar negyvosios jūros druska, pasidarykit pilingą ir kaukę kūnui”, – pataria kosmetologė.

Gerai išsivanojus beržine vanta ir išsikaitinus puikiai susigers visos anticeliulitinės priemonės. D. Mikutienė sako jau iš pirmo žvilgsnio galinti atskirti pirties mėgėjas nuo tų, kurios šį malonumą yra pamiršusios. Pirmųjų oda atrodanti kur kas geriau!

Ar verta gelbėti odą savarankiškai, tepantis anticeliulitinėmis priemonėmis? D. Mikutienės požiūriu, tai daryti verta. Kasdien atlikti kūno pilingą, išmasažuojant problemines vietas taip, kad jos paraustų, suaktyvėtų kraujotaka. Tam tinka specialūs kremai, skirti pilingui. Po šios priemonės įmasažuojamas anticeliulitinis kremas. Beje, kosmetologė perspėjo, kad net po efektyvių procedūrų odos grožiu nesirūpinant savarankiškai, pasiektas efektas gali dingti jau po mėnesio.

„Nebūtina prisipirkti daug priemonių, svarbiausia – susidaryti programą, užsibrėžti pasiekti rezultatą, – mano ji. – Atsitiktinis poveikis bus trumpalaikis ar išvis nepastebimas.”

Views All Time
Views All Time
2075
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 6 = 2