Kanados mokslininkai tvirtina, kad jiems pavyko iššifruoti kiaulių gripo sukėlėjo A/H1N1 genomą. Tai turėtų padėti nustatyti, kaip jis plinta ir keičiasi.

„Tai pasaulinė premjera”, – trečiadienį pareiškė sveikatos ministrė Leona Aglukkaqas. Virusą iššifravo mikrobiologai Vinipege, praneša agentūra AP.

Nuo vadinamojo kiaulių gripo Meksikoje iki šiol mirė 42 žmonės, JAV – du. Kanadoje patvirtinti 165 susirgimai šia liga.

Naujasis gripas toliau plinta Europoje. Be kita ko, pirmieji susirgimo atvejai užregistruoti Švedijoje ir Lenkijoje. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, iš viso 24 šalyse patvirtinta beveik 1,9 tūkst. susirgimų.

PSO teigimu, pandemijos pavojus dar nepraėjo. Ankstesnės pandemijos esą taip pat prasidėjo vangiai, tačiau vėliau smogdavo visa jėga.

JAV kiaulės gripas buvo užregistruotas 1976, 1986 ir 1988 metais.

Naujojo A/H1N1 tipo viruso infekcijų atvejų yra nustatyta jau 22 šalyje – į šalių grandinę įsijungė Portugalija. Patvirtintų šio gripo atvejų padaugėjo Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Izraelyje, Italijoje, Naujojoje Zelandijoje, Ispanijoje ir Didžiojoje Britanijoje.Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienio rytą pranešė, jog naujasis gripo virusas Meksikoje nustatytas 590 asmenų, iš jų 25 jau yra mirę. Šioje šalyje nuo pirmadienio PSO apie naujus susirgimus duomenų negavo.

Tuo metu JAV patvirtintų diagnozių skaičius išaugo. Antradienį skelbi ama apie 286 patvirtintus vadinamojo kiaulių gripo atvejus Jungtinėse Valstijose.

Pirmadienį buvo kalbama apie 226 patvirtintus atvejus. Viena diagnozė yra patvirtinta mirusiam asmeniui.

Užsikrėtusiųjų, kuriems yra diagnozuotas naujasis virusas, per dieną Kanadoje padaugėjo nuo 85 iki 140, Ispanijoje – nuo 40 iki 54, Didžiojoje Britanijoje – nuo 15 iki 18, Naujoje Zelandijoje – nuo 4 iki 6. Po vieną naują atvejį nustatyta Izraelyje, kur šiuo metu kiaulių gripas diagnozuotas jau 4 žmonėms, ir Italijoje.

Šioje šalyje A/H1N1 tipo virusas nustatytas 2 žmonėms. Portugalijoje nustatytas pirmas naujojo gripo atvejis.

Views All Time
Views All Time
2715
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!