Gamtos sukurti vaistai – paskutinė ligonių viltis

Tradicinės medicinos metodais nuo negalių ligoninėse neišgydyti žmonės vis dažniau praveria privačiai dirbančių gydytojų homeopatų kabinetų duris. Pacientai dar tiki, kad netradicinės gydymo priemonės padės jiems pasveikti.

Senos tradicijos

Homeopatai teigia, jog anksčiau natūralios gydymo priemonės buvo ignoruojamos, kaip neatitinkančios materialistinės pasaulėžiūros. Daugeliui tuo metu homeopatiniai vaistai atrodė kaip bobučių pagaminti niekam tikę žolelių, paukščių išmatų ir kitokių keistenybių viralai. Tuo tarpu homeopatija yra rimtas gydymo būdas labai mažomis natūralių medžiagų dozėmis, kurių didelės dozės sveikam žmogui sukelia sveikatos sutrikimus.

Straipsniai 1 reklama

Šios gydymo priemonės lietuvių buvo vartojamos dar gilioje senovėje. Jas patobulinus pagal antroposofinės medicinos, kurios esmė – žmogaus ir kosmoso vienybė, principus, homeopatija ir fitoterapija įgavo daugiau naujų gydomųjų savybių, kurių neturi klasikiniai vaistai. Išskirtinė jų savybė – gyvybės jėga, kuri ir padeda ligoniui atgauti prarastą sveikatą.

Yra tokių ligų, kurių įprastais vaistais išgydyti nepavyksta. Tada padeda homeopatiniai vaistai, kurie beveik visada veiksmingi sergant astma, epilepsija, odos ligomis, net kai kuriomis vėžio formomis. Naudojant šiuos vaistus, geriau pavyksta išgydyti traumas ir uždegimus. Apskritai gydytojai homeopatai mano, jog išgydyti galima beveik visas ligas, taip pat ir lėtines.

Pasaulyje sukurta per 10 tūkstančių homeopatinių vaistų, kuriuos plačiai vartoja negaluojantys žmonės. Kaune tokių vaistų galima įsigyti Rotušės aikštėje veikiančio Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus vaistinėje.

Svarbu savianalizė

Pasak Kaune jau penktus metus privačiai dirbančio gydytojo homeopato Romaldo Garbinčiaus, pirmiausia pats žmogus save turi gerai išanalizuoti ir išsiaiškinti, dėl ko sutriko jo sveikata. Net ir ne medikams yra aišku, kad be priežasties jokios ligos neatsiranda. Galvos svaigimas, skausmai ir kitos sveikatos problemos dažniausiai yra organizmo destrukcinių pakitimų pasekmė. Jie dažniausiai atsiranda dėl neigiamo aplinkos poveikio arba dėl vidinių žmogaus dvasios prieštaravimų.

Jei nusilpsta arba išderinama žmogaus nervų sistema, dažniausiai kenčia ir jautriausi stresui organai bei imuninė sistema. Kadangi išorinė ir vidinė sistemos tarpusavyje susijusios, bet kurią iš jų veikiant neigiamiems veiksniams kenčia ir antroji”, – įsitikinęs R.Garbinčius.

Potencialiems homeopatų pacientams bus įdomu žinoti, jog įprasti vaistai naikina tik ligos pasekmes, tačiau, kaip dažnai pasitaiko, liga vėl atsinaujina. Tuo tarpu homeopatiniai preparatai naikina ligos priežastį, kad liga daugiau nepasikartotų. Šie vaistai sustiprina organizmo savigynos jėgas, dirbtinai neslopina karščiavimo.

Ekonomiškas ir ekologiškas gydymo būdas

Lietuvoje šiuo metu žmones gydo apie 70 homeopatų. Vien tik Kaune kasdien su savo pacientais dirba apie 10 homeopatijos specialistų. Skirtumas tarp homeopato ir tradicinio gydytojo yra tas, kad pastarasis bendrauja su ligoniu daugiausia 30 – 60 minučių. Tuo tarpu homeopatas nepagailės dviejų valandų ir daugiau, norėdamas detaliai išsiaiškinti visas savo paciento problemas ir suprasti, ar pasukta teisinga gydymo linkme.

Visi homeopatiniai vaistai yra išbandyti žmonių, nors puikiausiai veikia ir tinka gyvūnams. Gydymas homeopatiniais preparatais yra neskausmingas, ekonomiškas ir ekologiškas. Prie homeopatinių preparatų nepriprantama, jie nesukelia alergijos. Be to, šis gydymas kainuoja gerokai pigiau, negu gydymasis tradiciniais vaistais, nors homeopato konsultacija kainuoja brangiau.

Pasak R.Garbinčiaus, visos homeopatinės priemonės yra gaminamos iš 100 procentų natūralių augalinės, mineralinės ir organinės kilmės žaliavų. Net 75 procentai visų homeopatinių preparatų yra gaminami iš augalinės kilmės žaliavų. Mažiausiai – iš organinės kilmės – tik apie 5 procentai.

Homeopatinius preparatus galima vartoti ir profilaktiškai – imuninei sistemai stiprinti. Be to, homeopatija puikiai pasitarnaus skausmui malšinti, pavyzdžiui, traumų metu. Homeopatinius vaistus galima derinti ir su kitais vaistiniais preparatais, net su sintetiniais medikamentais.

Homeopatiniam gydymui apibūdinti labai tinka liaudies posakis: „Nuo ko susirgai, tuo ir gydykis”, – teigė homeopatas. Tarp netradiciniais būdais dirbančių medikų šis principas vadinama panašumo (atitikimo) principu. Jei homeopatas tiksliai pritaiko vaistus, anot R.Garbinčiaus, ligonio visiško pasveikimo galima laukti ir labai greitai. Tik nereikia išsigąsti, jei vartojant homeopatinius preparatus staiga pablogėja savijauta, „išlenda” senos ligos. Pasak R.Garbinčiaus, tai visiškai normalu vartojant tokius vaistus. Todėl nereikėtų skubėti atsisakyti gydytis tokiu būdu ir pulti į kitą kraštutinumą – grįžti prie sintetinių preparatų.

Homeopatiniai vaistai – organizmo šluota

Be to, homeopatiniai vaistai yra unikalūs dar ir tuo, jog veikia kaip natūrali organizmo valymo nuo šlakų ir toksinų priemonė. „Jeigu pacientas, prieš pradėdamas vartoti homeopatinius preparatus, jau vartojo tradicinius sintetinius vaistus, nepakenktų kurį laiką iš viso nevartoti jokių vaistų. Tačiau yra žinoma, jog pritaikius tinkamus homeopatinius preparatus, galima ne tik gydyti ligą, bet ir išvalyti organizmą drenažiniu būdu”, – pasakojo R.Garbinčius.

Gali atrodyti, jog inkstų akmenligės, komplikuoto hemorojaus ar net apendicito negalima išgydyti kitaip, kaip tik chirurginiu būdu. Tačiau homeopatai yra įsitikinę, kad nuosekliai gydantis tam tikrais homeopatiniais preparatais galima išvengti kai kurių operacijų ir neprarasti darbo laiko. Pavyzdžiui, pirminės apendikso uždegimo stadijos puikiausiai yra gydomos homeopatiniais preparatais. Tas pats ir su inkstų akmenlige. Jei akmenėliai yra nedideli, homeopatinėmis priemonėmis juos galima greitai paversti smėliu, kuris lengvai ir be skausmo išeis iš organizmo kartu su šlapimu.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *