Regbio komanda “Kuršiai” įkurta 1978 m. Regbininkai per tą laikotarpį iškovojo daug gražių pergalių. Tai LTSR čempionato prizininkai, Žalgirio SSD žaidynių prizininkai, Dariaus ir Girėno taurės turnyras.

Dėl finansinių problemų komanda nedalyvavo LR (Lietuvos Respublikos) čempionato 1992-95 m. varžybose.

1995 m. didelių pastangų dėka komanda vėl buvo sukomplektuota. Sudalyvavo 5-iose PLSŽ (Pasaulio Lietuvių Sporto Žaidynės), užimta 5-ta vieta. Pradėta dalyvauti nuolatiniame LR čempionate.

1997 m. iškovota mažoji Regbio Taurė, užimta aukšta 4-ta vieta LR čempionate ir iškovota teisė žaisti A grupėje, 1998 m. mažoji Regbio Taurė. Lietuvos regbio čempionate A grupėje laimėti bronzos medaliai. 1999 m. Lietuvos regbio čempionate užimta III vieta, todėl komanda iškovojo teisę atstovauti Lietuvos Respubliką Baltijos regbio lygoje. Klubas vienija 50 regbio žaidėjų ir veteranų. Vaikų, jaunučių, jaunių komandose treniruojasi apie 100 vaikų ir jaunuolių. 1999 m. LRČ pirmenybėse vaikai gimę 1988-89 m. užėmė III vietą, vaikai gimę 1986-87 m. užėmė II vietą, vaikai gimę 1984-85 m. užėmė III vietą, jaunučiai gimę 1982-83 m. užėmė III vietą. Klubo žaidėjai, pradedant suaugusiais ir baigiant vaikais, yra kviečiami į Lietuvos rinktines ir atstovauja mūsų šalį užsienyje. Suaugusių rinktinei yra atstovavę šie “Kuršių” regbininkai: T.Milkontas, T.Bieliauskas, K.Jukna, K.Verpečinskas, G.Vilkaitis.

Atkūrus komandą 1995 m., “Kuršiai” su užsienio komandomis buvo susidūrusi keletą kartų. T. y. 1999 m. žaistos rungtynės su Britanijos karališkojo laivyno rinktine, ir kaip nebūtų keista, regbį žaisti tą kartą mokė “Kuršių” vyrai. Kitos rungtynės 2000 m. taip pat buvo sužaistos su anglais – kaip ir pirmą kartą, taip ir šį rezultatu 12-7 pergalę šventė jungtinė “Kuršių” ir “Skorpiono” komanda.

Su anglais taip pat buvo nutikęs ir kitas kurioziškas įvykis. 1998 m. pavasarį “Kuršiai” buvo pakviesti į turnyrą Didžiojoje Britanijoje, Londone. Pervažiavus autobusu visą Europą, komanda pavėlavo į varžybas, tai ir pažintis su anglų regbiu Ūkanotojo Albiono šalyje, apsiribojo Londono pab’ų bei įžymių vietų lankymu.

Views All Time
Views All Time
3466
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!