Seimas prašo prezidentą Rolandą Paksą nesudaryti kliūčių laikinosios parlamentinės komisijos, tiriančios skandalą dėl prezidento aplinkos ryšių su abejotinos reputacijos asmenimis, darbui.
Seimas kertvirtadienį priimtame protokoliniame nutarime prašo prezidentą R.Paksą nesikviesti aukščiausių valstybės teisėsaugos pareigūnų, kol vyksta ikiteisminis tyrimas ir dirba Seimo laikinoji komisija dėl galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Taip pat buvo priimtas pasiūlymas aukščiausiems valstybės teisėsaugos pareigūnams nekomentuoti minėtosios komisijos darbo ir priimtų sprendimų.

Komentuodama priimtą rezoliuciją, prezidento patarėja teisės klausimais Ona Buišienė žurnalistams sakė, kad rezoliucija yra Seimo nuomonės pareiškimas ir nėra įpareigojanti.

“Tačiau, be jokios abejonės, valstybės valdžių institucijų santykiuose turi būti laikomasi tam tikro tarpusavio pagarbos principo. Kai prezidentas susipažins su šia rezoliucija, bus, matyt, priimtas atitinkamas sprendimas”, – sakė O.Buišienė.

Prezidentūrą jau dvi savaites krečia skandalas dėl įtariamų kai kurių prezidento aplinkos atstovų ryšių su abejotinos reputacijos asmenimis ir organizacijomis.

Šį skandalą tirianti parlamentinė komisija pareiškė pajutusi bandymus įtakoti jos sprendimą iš šalies. Komisijos pirmininką Aloyzą Sakalą papiktino Aukščiausiojo Teismo pirmininko Vytauto Greičiaus trečiadienį po susitikimo su prezidentu išsakytos abejonės dėl komisijos veiklos krypčių.

Antradienį generalinis prokuroras Antanas Klimavičius po susitikimo su prezidentu pasipiktino, jog komisija savo posėdyje klausėsi įrašų, kuriuose skamba prezidento balsas. Anot jo, tokie įrašai turėjo būti iš karto sunaikinti, nes įstatymai draudžia naudoti operatyvines priemones prieš valstybės vadovą.

Reaguodama į tai, parlamentinė tyrimo komisija pavedė Generalinei prokuratūrai ir Valstybės saugumo departamentui nesunaikinti jokių įrašų be komisijos pritarimo.

Parlamentinė komisija gavo įrodymų, jog prezidento R.Pakso patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas palaikė ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis. Kilus skandalui, R.Ačas buvo nušalintas nuo pareigų.

Parlamentinė komisija taip pat gavo informacijos, patvirtinančios, jog Lietuvoje buvo vykdomos finansinės operacijos, įskaitant ir kontrabandą, iš kurių buvo finansuojami tarptautiniai teroristai.

Galimas grėsmes nacionaliniam saugumui tirti sudaryta parlamentinė komisija savo išvadas Seimui turi pateikti iki gruodžio 1 dienos. Nuo ketvirtadienio jos posėdžiai bus vieši.

Komisija suformuota, VSD pateikus pažymą ir kitus duomenis apie įtariamus prezidento aplinkos ryšius su tarptautiniais nusikaltėliais ir ginklų pirkėjais iš terorizmą remiančių šalių.

Views All Time
Views All Time
222
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!