Krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius pažymi, kad kilęs skandalas dėl galimų Prezidentūros ryšių su tarptautiniais nusikaltėliais gali gerokai sumenkinti Lietuvos įvaizdį pasaulyje, o nutekėjusi slapta informacija Lietuvos partneriams užsienyje parodo, kad šalis nesugeba jos išsaugoti.
Interviu dienraščiui “Respublika” L.Linkevičius sakė, kad operatyvinė informacija yra darbinė informacija, su kuria elgtis reikia atsargiai.

“Jei ji atsiduria visuomenės dėmesio centre, informaciją dozėmis gauna tai vieni, tai kiti. Politikai oficialiai to nesvarsto, o žurnalistai vos ne pažodžiui cituoja, tai ir vadinu žaidimu. Žaidimas vyksta mūsų valstybės prestižo, Lietuvos, kaip patikimos partnerės, vardo sąskaita”, – teigė ministras.

Ministras pažymėjo, kad pasaulio žiniasklaida cituoja pažymą, esą Lietuva naudojama kaip trečioji valstybė, per ja perleidžiant strateginės paskirties prekes į šalis, kurios remia teroristus.

“Lietuva tokia nėra, bet atsiranda pastangų ją tokia padaryti. Deja, tokius dalykus jau spausdina ne tik “New York Times”, bet ir cituoja BBC, “Reuters”. Todėl ir darau išvadą, kad šitaip žaisdami užtraukiame didelę dėmę valstybei, kuri rengiasi stoti į ES, NATO”, – teigė ministras.

L.Linkevičius taip pat teigė, kad slaptos informacijos nutekėjimas pirmiausia rodo, kad valstybė neturi informacijos apsaugos sistemos.

“Tai – svarbus kriterijus integruojantis į NATO. Apskritai apie valstybe sunku kalbėti kaip apie rimtą partnerę, jei ji nesugeba saugoti savo informacijos arba informacijos, kuria su mumis dalysis kiti kraštai”, – teigė L.Linkevičius.

Europos Sąjungos ir NATO nare Lietuva rengiasi tapti kitų metų gegužę. Ministro teigimu, ši istorija yra didžiulė dėmė ir priekaištas toms žinyboms, kurios privalo užtikrinti informacijos apsaugą.

“Aš buvau saugumo surinktos informacijos paviešinimo šalininkas. Dalis duomenų jau buvo vieši, todėl jie apaugo gandais, išsigalvojimais. Jau dabar vyksta chaosas, todėl jei dar stumtume laiką, būtų dar sunkiau valdyti situaciją. Išviešinimas turėjo įvykti, deja, jis įvyko tokiu būdu, kuris nėra priimtinas”, – teigė KA ministras.

Views All Time
Views All Time
181
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!