Prokurorai byloje dėl grasinimų prezidentui Rolandui Paksui trečiadienį apklausė viešųjų ryšių specialistą, visuomeninį prezidento patarėją Aurelijų Katkevičių. A.Katkevičius BNS teigė negalintis komentuoti apklausos, nes pasirašė dokumentą, įpareigojantį neatskleisti apklausos aplinkybių.

Gegužės pradžioje viešųjų ryšių specialistas A.Katkevičius tapo R.Pakso visuomeniniu konsultantu informacinės vadybos klausimais. A.Katkevičius laikomas vienu iš pagrindinių sėkmingos R.Pakso rinkimų kampanijos autorių.

Byloje dėl grasinimų prezidentui praėjusią savaitę taip pat buvo apklausti suspenduotas prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas ir patarėja vidaus politikos klausimais Dalia Kutraitė-Giedraitienė.

Generalinė prokuratūra dosniausiam R.Pakso rinkimų kampanijos rėmėjui, bendrovės “Avia Baltika” vadovui Jurijui Borisovui pateikė įtarimus grasinus šalies prezidentui. J.Borisovas pasirašė pasižadėjimą neišvykti iš Lietuvos, iš jo paimti Lietuvos ir Rusijos piliečio pasai.

Įtariama, kad šį pavasarį J.Borisovas, šantažuodamas ir veikdamas tiesiogiai bei per prezidento patarėją R.Ačą ir verslininką liberaldemokratą Algirdą Drakšą, siekė oficialaus posto Prezidentūroje.

Saugumo išviešintame pokalbyje su A.Drakšu J.Borisovas piktinosi negavęs patarėjo posto, taip pat teigė, jog tarp jo ir R.Pakso yra sutartis, kuri nevykdoma. J.Borisovas tvirtino, kad jei situacija nesikeis, jis pradės “susigrąžinti savo pinigus”.

1,2 mln. litų R.Pakso rinkimų kampanijai skyręs J.Borisovas žiniasklaidai tvirtino, kad su būsimuoju Lietuvos vadovu prieš rinkimus buvo sudaryta sutartis, tačiau per kratas verslininkui priklausančiuose butuose ir biuruose pareigūnai tokio dokumento nerado.

Be to, prokurorai neatmeta galimybės, kad J.Borisovui gali būti pateikti įtarimai dėl strateginėmis prekėmis laikomų sraigtasparnių atsarginių dalių kontrabandos.

Praėjusią savaitę taip pat paaiškėjo, kad J.Borisovas beveik metus slėpė turįs Rusijos pilietybę. Dėl to jis gali prarasti jam pavasarį R.Pakso dekretu antrąkart suteiktą Lietuvos pilietybę ir būti nubaustas administracine bauda iki 5000 litų.

Views All Time
Views All Time
226
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!