Jau daugelis girdėjo, jog EBSW turto iššvaistymu kaltinamas Gintaras Petrikas buvo sulaikytas Kalifornijoje, Los Angeles mieste, gegužės mėnesio pradžioje. Taip pat daugelis tikriausiai jau žino, kad Amerikoje G.Petrikas gyveno naudodamasis padirbtais dokumentais, pasivadinęs Alexander Davidoff vardu, o šiuo metu yra įkalintas Los Angeles teisme. Tačiau tikriausiai dar mažai kas girdėjo, jog praėjusią savaitę Amerikos Lietuvių Televizijos (ALTV) vadovas Arvydas Reneckis, Lietuvos televizijos užsakymu, lankėsi Los Angeles mieste bei atliko žurnalistinį tyrimą ir parvežė daug nufilmuotos medžiagos, kurios kadrai jau artimiausiu metu bus rodomi žinių laidos “Panorama” metu.

Į dviejų dienų filmavimo ekspediciją Arvydas Reneckis vyko su savo sūnumi, operatoriumi Vakariu Reneckiu. Filmuotojai ne tik fiksavo G.Petriko aplinkos vaizdus, bet ir susitiko su iki šiol Lietuvos žiniasklaidai mažai pažįstamais įtakingais asmenimis.

Pirmasis filmavimo objektas buvo G.Petriko suvenyrų parduotuvės vaizdai. Deja, iš parduotuvės vidaus filmuotojai greitai buvo išprašyti, tačiau šalia jos, Hollywood bulvare, jie jau sutiko ir Petriką pažinojusius asmenis, kurie įvairiai vertino kalinamąjį.

A.Reneckis pastebėjo, jog “Hollywood bulvaras – gausiai turistų lankoma vieta. Ji ir žiniasklaidos, ir eilinių praeivių akiratyje. Keista, kad bėglys nuo teisėtvarkos pasirinko būtent šią vietą ir surastas buvo visai kita dingstimi (duodamas pirštų antspaudus prašant licenzijos prekiauti alkoholiniais gėrimais – red.). “Keistai sutapo Holivudo aplinka ir filmai, kuriuose esame įpratę matyti bėglius, su visomis jų motyvacijomis. Petrikas irgi buvo tas bėglys – žmogus, su savo žmona, su savo dviem vaikais ir menkniekių krautuvėle”, – pasakojo A.Reneckis.

Dar ruošiantis kelionei Arvydas Reneckis susisiekė su “Los Angeles Times” žurnaliste Sara Lin, kuri plačiai rašė apie Petriko bylą. Jos pagalba A.Reneckiui iš teismo pavyko gauti G.Petriko finansinių pajamų deklaraciją, kurioje nurodoma, kad jis vedęs, turi du vaikus, jis ir žmona abu uždirba po pusantro tūkstančio dolerių per mėnesį, už butą moka 1400 dolerių , už maistą – 200-300 dolerių.

Filmuotojai pagal apytiksles koordinates nuvyko filmuoti į Burbank priemiestį, kuriame Petrikai – Davidoff nuomoja butą. Pasak A.Reneckio, šiame rajone gyvena nemažai armėnų, nuoma kainuoja nuo 700 iki 2000 dolerių per mėnesį. Dviejų miegamųjų butą nusipirkti kainuoja apie 350 tūkst. dolerių.

Vieni svarbesnių įrašytų pokalbių buvo su G.Petriko advokatu Alen Rubin bei su JAV prokuratūros spaudos atstovu Thom Mrozek.

Atvykus filmuoti prie Los Angeles federalinio kalėjimo, kuriame šiuo metu laikomas G.Petrikas, tik pradėjusius filmuoti Amerikos Lietuvių Televizijos darbuotojus sulaikė JAV Tėvynės saugumo departamento (U.S. Department of Homeland Security) darbuotojai, drausdami šioje vietoje fiksuoti bet kokius vaizdus. Tačiau sulaikę filmuotojus, patikrino dokumentus, pasikeitė vizitinėmis kortelėmis ir draugiškai išsiskyrė.

Įdomu ir tai, kad Arvydas Reneckis net penkis kartus kalbėjosi telefonu su Joana Davidoff (Petrikiene), kuri atsisakė filmuotis, tačiau teigė kalbėsianti tik tada, kai bus galutinai įrodyta, kad Gintaras nekaltas. “Be abejonės, nekalbėti su mumis jai patarė advokatas”, – sakė ALTV vadovas.

Be filmuotos medžiagos A.Reneckis į Lietuvą išsiuntė ir G.Petriko bylos kopiją bei medžiagą, gautą iš JAV prokuratūros.

A.Reneckis sakė, kad prisiliesdamas prie G.Petriko bylos jautėsi keistai, atsirado atsakomybė. “Visą tą laiką galvojau, kas šioje byloje esu aš? Valdžios prisiekęs kaltintojas ar atsitiktinis žurnalistas, filmuojantis nusikaltėlio pėdsakus? Jaučiausi šlykščiai. Būnant Petrikų aplinkoje atrodė, kad jie neturėjo jokių milijonų, o tik bandė gyventi ir būti laimingi…”.

Tikėkimės, kad Amerikos Lietuvių Televizijos darbuotojų triūsas suteiks tik naujas spalvas Lietuvos žiniasklaidos plačiai nagrinėjamoje G.Petriko byloje… Žiniasklaidos, kuri labai retai galvoja apie žmogiškuosius faktorius.

Ramunė Rakauskaitė

Views All Time
Views All Time
1802
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!