Pilietinio judėjimo “Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą” kai kurie nariai atvirai pripažįsta, jog po netikėtų ir visus pribloškusių Prezidento pastarųjų dienų sprendimų judėjimui derėtų atsiriboti nuo Rolando Pakso. Nors dar praėjusį šeštadienį visoje Lietuvoje vyko judėjimo narių mitingai, kuriuose R. Paksas buvo karštai palaikomas.

“Aš jau atsiribojau nuo R. Pakso ir vakar visiems judėjimo tarybos nariams aiškiai pasakiau, kad mums reikia eiti savo keliu. Nes jei būsime prisirišę – jis nusitemps žemyn mus visus”, – ELTAI penktadienį sakė vienas pilietinio judėjimo tarybos narių, Seimo narys Julius Veselka.

Ketvirtadienio vakarą posėdžiavusi pilietinio judėjimo “Už teisingumą ir demokratinę Lietuvą” taryba svarstė susidariusią padėtį, paskutiniuosius Prezidento žingsnius bei dalijosi prognozėmis dėl tolesnės įvykių eigos.

Pasak vieno minėto judėjimo iniciatorių, parlamentaro Rolando Pavilionio, buvo sutarta, jog judėjimo tikslai – demokratijos, teisingumo, atsakomybės siekiai – nesikeičia.

Tačiau kartu judėjimo aktyvistai gerokai atsargiau kalba apie galimą tolesnę paramą Prezidentui R. Paksui.

“Mūsų judėjimo tikslai kur kas platesni, ne tik kova už Prezidentą. Visiškai nepriklausomai nuo to, ar Prezidentas išliks, ar ne, – judėjimas išliks ir tęs veiklą”, – ELTAI sakė R. Pavilionis.

Paklaustas, ar toliau vis dėlto bus kovojama už Prezidentą, reiškiama tokia parama, kuri buvo reikšta iki šiol, R. Pavilionis teigė, jog galima parama priklausys nuo tolesnio R. Pakso elgesio.

“Mes kovosime už Prezidentą tol, kol jis bus demokratijos ir teisingumo pusėje”, – teigė R. Pavilionis.

Dėl R. Pakso sprendimo skirti savo visuomeniniu patarėju Jurijų Borisovą tarybos narių nuomonės išsiskyrė.

R. Pavilionio manymu, visi dar kartą įsitikino, kad J. Borisovas elgiasi kaip tikras provokatorius, kaip vienas kažkieno valdomas šantažo įrankių. Tačiau, kas valdo J. Borisovą, R. Pavilionis kol kas sakė nežinąs.

Vieno artimiausių R. Pakso bendražygių, jo patarėjo Gintaro Šurkaus nuomone, “Prezidentas didelės įtampos fone padarė sprendimą, kuris iš esmės nieko nereiškia, nes čia pat buvo atšauktas”.

Tuo tarpu, J. Veselkos nuomone, būtent tai, kad Prezidentas vieną dieną daro vieną sprendimą, kurį kone po kelių valandų atšaukia, “reiškia tik tai, kad R. Paksas savų sprendimų nesugeba pagrįsti ir valstybės vadovu būti negali”.

Views All Time
Views All Time
1818
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!