Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų mano, kad į skandalą dėl savo patarėjų ryšių su organizuotais nusikaltėliais įsivėlęs prezidentas Rolandas Paksas dėl to neturi atsistatydinti, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

Anot apklausos, kurią naujienų agentūros BNS užsakymu atliko Rinkos analizės ir tyrimų grupė RAIT, 56 procentai respondentų nemano, kad R.Paksas turėtų atsistatydinti dėl pastaruoju metu viešumon iškilusių faktų apie jo aplinkos ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis.

41 procentas respondentų įsitikinę, kad R.Paksas dėl skandalo turėtų pasitraukti iš pareigų. Trys procentai respondentų į šį klausimą neatsakė.

RAIT duomenimis, dauguma R.Pakso atsistatydinimo šalininkų yra 20-29 metų amžiaus (48 proc.), turintys daugiau kaip 1500 litų pajamas vienam šeimos nariui (62 proc.) ir aukštąjį išsilavinimą (51 proc.).

R.Pakso atsistatydinimui labiausiai nepritaria 16-19, 50-59 ir virš 70 metų amžiaus grupių žmonės, turintys pradinį išsilavinimą (67 proc.), kurių pajamos vienam šeimos nariui neviršija 600 litų per mėnesį.

Apklausa atlikta lapkričio 6-9 dienomis – praėjus savaitei po skandalo dėl Prezidentūros ryšių su tarptautiniais nusikaltėliais ir ginklus perkančiomis terorizmą remiančiomis valstybėmis pradžios.

Per reprezentatyvų tyrimą visoje Lietuvoje apklausti tūkstantis 16 – 74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų.

Views All Time
Views All Time
219
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!