Prezidentūros skandalą ir su juo susijusias grėsmes nacionaliniam saugumui tirianti parlamentinė komisija ketvirtadienį susirinko į pirmąjį viešą posėdį, kurį transliuoja nacionalinis radijas ir televizija.
Posėdžiauti viešai leido ketvirtadienį įsigaliojusi Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo pataisa. Tikimasi, kad viešumas padės išvengti mėginimų daryti komisijai įtaką iš šalies ir užtikrins jos išvadų objektyvumą.

Ketvirtadienį posėdyje ketinama apklausti Šiaulių, Telšių, Palangos miestų vyriausiuosius policijos komisarus Vidą Maigį, Sauginą Laurušonį, Edvardą Krasauską ir policijos generalinio komisaro pavaduotoją Romualdą Senovaitį. Stebėti jų apklausą kviečiamas ir policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius.

13 valandą prasidėjusiame posėdyje taip pat ketinama apklausti KAM generalinį inspektorių Česlovą Jezerską ir Lietuvos automobilių kelių generalinį direktorių Virgaudą Puodžiuką.

Į posėdį ketinta pakviesti ir “Lietuvos energijos” direktorių Rymantą Juozaitį bei Vilniaus miesto policijos vyriausiąjį komisarą Eriką Kaliačių, tačiau pirmasis yra išvykęs į užsienį, o antrasis negali atvykti dėl sveikatos būklės.

Galimas grėsmes nacionaliniam saugumui tirti sudaryta parlamentinė komisija savo išvadas Seimui turi pateikti iki gruodžio 1 dienos.

Komisija suformuota, VSD pateikus pažymą ir kitus duomenis apie įtariamus prezidento aplinkos ryšius su tarptautiniais nusikaltėliais ir ginklų pirkėjais iš terorizmą remiančių šalių.

Trečiadienį pranešta, kad komisija jau gavo įrodymų, jog prezidento Rolando Pakso patarėjai palaikė ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis, tarp jų – prezidento nacionalinio saugumo patarėjas Remigijus Ačas, kurio įgaliojimai sustabdyti nuo skandalo pradžios.

Views All Time
Views All Time
196
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!