Nuo pat Prezidentūros skandalo pradžios Lietuvos socialdemokratai piktinosi kalbomis apie Kremliaus pastangas veikti Lietuvos gyvenimą ir dešiniuosius kaltino politinės isterijos kurstymu. Tačiau panašu, jog pastarojo laikotarpio įvykiai verčia juos pripažinti, kad Prezidentūros skandale gali veikti užsienio jėgos.

Penktadienį duodamas interviu “Žinių radijui” Česlovas Juršėnas teigė, jog yra pagrindo manyti, kad J. Borisovas yra “ledkalnio viršūnė”.

“Jeigu yra taip, tai, be abejo, mes turim būti dvigubai ar trigubai atsargesni”, – kalbėjo Č. Juršėnas.

Po pastarųjų įvykių, nesuvokiamo Prezidento Rolando Pakso veiksmo pasikviesti savo rinkimų kampanijos rėmėją, Rusijos pilietį J. Borisovą visuomeniniu patarėju, politiniuose sluoksniuose pasigirdo nuomonių, kad tai nėra savarankiškai veikianti figūra, o tik žmogus, vykdantis užduotis. Prezidento R. Pakso šalininkai tuo tarpu linkę aiškinti J. Borisovo veiksmus, siekį, darant spaudimą, tapti Prezidento patarėju jo asmeninėmis charakterio savybėmis, ambicijomis, garbės troškimu, patyrimu, įgytu Afganistano kare.

“Galimas daiktas, kad štai jis vienas toks yra ir vienas toks pasirodo baisus, kad gali šokdinti patį mūsų šalies vadovą”, – neatmetė ir tokios galimybės Č. Juršėnas.

Tačiau Seimo vicepirmininkas buvo labiau linkęs prie kitos versijos, kad J. Borisovas – tik “ledkalnio viršūnė”.

Č. Juršėnas neabejojo, kad, nepaisant visų vidaus įvykių, Lietuva sėkmingai užbaigs prisijungimą prie NATO ir ES, o mūsų sąjungininkai pasidalins informaciją apie “nematomą aisbergo dalį”, jei tokios turi.

“Jeigu išties mūsų bičiuliai, mūsų sąjungininkai turi informacijos apie tą aisbergą, tai jie informuos atitinkamas mūsų institucijas. Kai kas sako, ko VSD (Valstybės saugumo departamento) vadovas Mečys Laurinkus po užsienius važinėja, o gal kaip tik aiškinasi kai kuriuos dalykus ir gauna kokios nors įdomios medžiagos”, – svarstė Č. Juršėnas.

Seimo pirmasis vicepirmininkas pripažino, jog dėl vidaus įvykių “yra tam tikra baimė”, kad mūsų partneriai gali palaikyti Lietuvą nepatikimu partneriu.

“Tam tikra baimė yra, jeigu mus laiko nepatikimu partneriu, tai išties baisus dalykas. Jeigu laiko nepatikimu partneriu, tai pagal NATO taisykles mes galim negauti kai kurios informacijos, kurią gauna normalūs arba visiškai patikimi NATO nariai”, – sakė Č. Juršėnas. Nepaisant tam tikrų būgštavimų, Č. Juršėnas vis dėlto buvo linkęs tikėti gera baigtimi.

“Aš manau, kad tokio dalyko nebus, kad mūsų reikalai tikrai susitvarkys, mūsų abejonės bus išsklaidytos ir mūsų pozicijos sustiprės tarptautinėje arenoje”, – teigė Č. Juršėnas.

Views All Time
Views All Time
1737
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!