A.Medalinskas palieka Prezidentūrą

Prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Alvydas Medalinskas ketvirtadienį pateikė atsistatydinimo pareiškimą prezidentui Rolandui Paksui ir apsisprendė nebedirbti naujojoje komandoje. A.Medalinskas BNS sakė, kad pareiškimą atleisti jį iš pareigų nuo lapkričio 17 dienos padavęs ketvirtadienį ryte ir paprašęs prezidento jį patenkinti. „Sakė, kad patenkins”, – sakė A.Medalinskas.

A.Medalinsko teigimu, jis apgailestauja, kad palieka prezidentą prieš jo vizitus į Iraką kitą savaitę ir gruodžio 8 dieną planuojamą R.Pakso susitikimą su JAV prezidentu George'u W.Bushu (Džordžu Bušu), tačiau pažymėjo, kad prezidentas turi dar du stiprius patarėjus užsienio politikai.

„Mano komandos nariai yra labai stiprūs ir aš jų paprašiau pasilikti Prezidentūroje”, – sakė A.Medalinskas apie patarėją diplomatiniais klausimais Eitvydą Bajarūną ir savo pavaduotoją regioninės politikos klausimais Ričardą Šlepavičių.

Straipsniai 1 reklama

A.Medalinskas teigė kol kas atostogausiantis ir tęsiantis savo, kaip politologo, darbą. Birželį jis ketina dalyvauti Europos parlamento rinkimuose.

A.Medalinskas pareiškimą prezidentui įteikė po trečiadienį vakare paskelbtos Prezidentūros komandos reformos. Pateikti atsistatydinimo pareiškimus prezidentui turi šeši pagrindiniai prezidento patarėjai – grupių vadovai.

Su užsienio reikalų ministru Antanu Valioniu konfliktavęs A.Medalinskas sulaukė ne tik šį ministrą į Vyriausybę delegavusių socialliberalų, bet ir premjero Algirdo Brazausko kritikos.

Prezidentūrą jau dvi savaites krečia skandalas dėl įtariamų kai kurių prezidento aplinkos atstovų ryšių su abejotinos reputacijos asmenimis ir organizacijomis. Parlamentinę komisiją, tiriančią grėsmes nacionaliniam saugumui, domina ir paties A.Medalinsko vaidmuo formuojant kai kurias Lietuvos pozicijas tarptautinėse derybose ir jo konfliktų su URM vadovybe aplinkybės.

Apie ketinimus nebedirbti naujojoje komandoje BNS yra sakęs ir prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *