Moteris, kuri visada šalia: populiariausi kaimynių tipai

Moteris

Ką turime – to neatimsi. Ne kiekvienas žmogus turi namuose kompiuterį, bet ką jau ką, o nors vieną kaimyną turime beveik visi. Na, gal išskyrus kokį vienišių atsikyrėlį, gyvenantį Sibiro glūdumoj. Ar kaljūną prerijose, ieškantį dvasinio nušvitimo ar laukiantį UFO pasirodymo.

Kaimynai vyrai – šalia vyrų, išskyrus tuos atvejus, kai vienas kitas aplanko kurią kaimynę, kai šios vyras išvyksta į medžioklę.

Kaimynės moterys – šalia moterų, išskyrus tuos atvejus, kai viena kuri lankosi pas svetimą vyrą, kol jo žmona atostogauja kaime. Bent jau taip filmuose rodo.

Straipsniai 1 reklama

Kaimynus vyrus yra lengviau sugrupuoti. Tie, kurie sveikinasi, ir tie, kurie ne.

Visą kitą kaimynų darbą atlieka jų žmonos, įtaigiai sukiodamos vyrų kaklus į vieną ar į kitą pusę. Su moterimis kur kas sudėtingiau. Apibendrinus visas kaimynių moterų rūšis, galima būtų išskirti kelias pagrindines.

Visažinė

Ši kaimynė yra tikra vaikščiojanti enciklopedija. Tik tos enciklopedijos turinys apsiriboja namo kaimynų anketiniais duomenimis. Kas, kur, su kuo, už kiek, kada, dėl ko – labiausiai dominantys ją klausimai, atsakymo į kuriuos ji pasiryžusi ieškoti visą likusį gyvenimą. Todėl, jeigu netyčia prisireikia šeštame aukšte gyvenančio kaimyno  telefono numerio – drąsiai gali kreiptis į ją. Gausi ir telefono numerį, ir pagrindinės slaptosios kaimyno biografijos suvestinę. Prie puodelio arbatos. Juk ką gali žinoti, gal tu žinai ką nors tokio, ko dar nežino ji?

Greitoji pagalba

Niekas taip nesuartina kaimynų, kaip sugedęs liftas. O jūsų namas turi savo greitąją pagalbą, kuri pasirūpins ir iškvies mechaniką, vos tik išgirs iš po žemių atsklindantį tavo duslų pagalbos šauksmą.  Ji organizuoja viešąsias talkas, ragina rinktis po darbo nukasti sniegą kieme ar kviečia visus bendrijos narius streikuoti prieš didėjančius šiukšlių konteinerių priežiūros mokesčius. Tik jos dėka laiku keičiamos perdegusios elektros lemputės laiptinėje ar sutepama lauko durų spyna.  Ji žino visus avarinius telefono numerius, pažįsta aibę elektrikų, santechnikų ir turi mistinį draugą  valdžioje. Šią kaimynę dažniausiai gali išvysti pro durų akutę, įnirtingai spaudančią tavo durų skambučio mygtuką ir mosikuojančią neaiškiais sąrašais, kuriuose trūksta tavo parašo. Ir neduok Dieve, tu tame sąraše būsi paskutinė. Arba tavo vaikas prie jos akių numes saldainio popierėlį…

Pavydžioji

Ši nuolat tave nulydi saldžiai pavydžiu žvilgsniu. Suspaudus lūpas dideliausiom pastangom išspaudžia dirbtinę šypseną. Per kelias akimirkas nuskanuoja visą tavo garderobą, mikliai akcentuodama žvilgsnį ties naujomis detalėmis. Neduok dieve, gerai atrodysi. Jai diena bus sugadinta, tau – atvirkščiai – gera pradžia. Ši kaimynė  – tavo išvaizdos barometras. Jeigu jos veidą iškreipia konvulsijos – žinok: atrodai super. Taip ir toliau. Bet jei kada ji ypatingai lengvai ir draugiškai su tavimi pasisveikins ir net pagirs tavo batus, susirūpink. Apsileidai. Ne ta šukuosena, ne tie batai. Būk atsargi, sveikindamasi su jos gyvenimo draugu – jo taip pat užpavydės. Ko gero, namuose iškels jam tokią audrą dėl akivaidžiai slapto romano, kad kitą sykį  nudėbęs akis žemyn jis skuos pro tave, kaip pavydaus skaliko išbaidytas kiškis.

Gyvūnų mylėtoja

Šią kaimynę užuosi iš tolo. Tiksliau, tik įėjusi į laiptinę. Taip, juk ji turi tris šunis, šešias kates ir akvariumą su žuvytėmis. Maskatuoja pirmyn – atgal laiptais, savo ištikimais draugais vedina, ir visuomet iš tolo gieda: „Nebijokit, nebijokit, jie nieko nepadarys.” Tikrai nieko. Tik eilinį kartą apseilės tavo blauzdas ar vėl suplėšys pėdkelnes, šokčiodami iš laimės, vėl tave sutikę. Blogiausia, kad vienintelė jos šunelių pasilakstymo vieta – tai 15 x 15 metrų beržynėlis kieme. Po to po tą beržynėlį bėgioja tavo vaikučiai, įmaknodami į paliktas šviežias krūveles. Gali pabandyti laimę išaiškinti kaimynei, kad susirintų savo šunų auksą, kaip kad yra įprasta civilizuotame pasaulyje. Bet ir vėl išgirsi pasiteisinimą, kad tai tikrai ne jos mažulių darbas. Jos šuneliai iš viso tikriausiai nesituština. Bet kad ėda, tai šimtas procentų. Pati matei, kaip toji kaimynė tempė į penktą aukštą du kosminio dyžio sauso šunų ėdalo maišus.

No smoking

No drinking alkohol, no laughing. No living. Ši kaimynė –  buvusi pedagogė. Arba galėjusi tokia būti. Dabar jau pensininkė, laisvalaikiu, matyt, savarankiškai studijuojanti anglų kalbą. Jos pasiekimais pasidžiaugti gali visa namo laiptinė. Nes tik josios dėka laiptinės skelbimų lentoje ar ant šiukšlių konteinerių atsiranda skelbimai, kuriuose raudonu flomasteriu meistriškai išvedžioti tarptautiniai užrašai. Vakar iš pat ryto radai šviečiantį plakatą „No smoking!!!” Su trimis šauktukais. Mat kažkas leido sau užsirūkyti laiptinėje. Tvarka yra tvarka. Jeigu nesupranti lietuviškai, gal anglų kalba pasieks smegenis. Jeigu nusimato šeimyninė šventė ar koks vakarėlis, kur bus šiek tiek garsiau grojama muzika, ar turi nuojautą, kad bus linksma, būtinai perspėk šią kaimynę iš anksto. Priešingu atveju būsi priversta krūpčioti kiekvieną kartą, kai kuris svečias garsiau nusikvatos. Sulauksi skambučio į duris ir vėl pamatysi grūmojančią kaimynę. Arba ryte rasi plakatą ant savo durų: „Silence!!!” Nes no smoking, no drinking jau kabo.

Stichinė nelaimė

 UAB „Avarija” duomenimis, vien Vilniuje kasdien yra užregistruojama nuo 3 iki 7 iškvietimų dėl to, kad viršutinio aukšto kaimynas užpylė apatinio aukšto kaimyną. Kaimynė, vardu stichinė nelaimė, akivaizdžiai renka taškus įsivaizduojamoje loterijoje. Nes jau pamiršai, kiek kartų visame name dingo elektra, kai toji vis pabando įsijungti vieną kitą mistišką elektros prietaisą. Pavyzdžiui, elektrinę orkaitę dujoms pritaikytame name. Išvažiuodama į kelionę, su baime užrakini namų duris, nes nežinai, ar grįžusi nerasi užpiltos svetinės. Tavo parketas antro subangavimo  neatlaikytų. Kaip ir tavo nervai. Kaip  ir šeimyninis  biudžetas, skirtas kasmetiniam privesrtiniam kosmetiniam remontui. Iš kitos pusės, tokia kaimynė yra naudinga. Jei ne ji, ar būtum apdraudusi savo būstą ir turtą? O ir remontas nespėja pasenti…

Abejingoji

 Ji gyvena kažkur čia pat. Kažkuriame aukšte. Kažkuriame bute. Nežinai jos vardo, nepameni jos balso tembro. Praplaukia  pro tave kaip pro stiklo sieną – geriausiu atveju linktelėdama galvą. Ji niekuomet niekam neužkliuvo. Jokiuose kaimynų susirinkimuose nedalyvavo. Jai nerūpi nei kas, nei kur, nei su kuo. Nei kodėl dingo elektra. Nei kuomet ji vėl atsiras. Mistinė būtybė. Jeigu naudos iš jos nėra, tai ir pavojaus ji nekelia. Priešingai nei kita kaimynių rūšis…

Aistringoji

Ši netekėjusi moteris yra ypatinga. Tuo, kad labai ypatingai maloniai sveikinasi su tavo vyru. Tu jai – ne dėmesio objektas. Ir net ne konkurentė. Šiukšles ji neša užsimetusi vien permatomą chalatėlį. Ir įžuliai flirtuoja su tavo vyru. Kurį visada kažkodėl susitinka. Lipdama laiptais, ji vinguriuoja kaip gyvatė, siūbuodama klubais, labiau nei ima siūbuoti  tavo vyro rankose pilni produktų „Maximos” maišai. Ji meiliai giria tavo vaikus, ir visuomet murkiančiai suokia, kokie jie panašūs į tėvą. Tokie pat saldučiai.

Aistringajai kaimynei nuolat prireikia vyriškos pagalbos. Kur buvus, kur nebuvus, o ji jau prie tavo durų. Tai jai – vinį įkalti, tai paveikslą pakabinti. Nuolat kala vinis į tavo savimeilę. O vyras, atsiprašinėdamas, kad nepatogu atsakyti, aunasi batus ir pasitraukia į pavojingą zoną minimum 20 minučių.
Šviesioji šio reikalo pusė – tavo vyras vis dar su tavimi. O tu eilinį kartą apsilankei grožio salone, kad atnaujintum šukuoseną „Babeta eina medžioti”. Ir vakarais nebevalgai. Kad numestum kelis nereikalingus kilogramus ir galėtum lygiai taip pat vinguriuoti klubais, kaip toji, aistringoji.

Druska – pipirai

Ši kaimynė – tikras lobis, kai namuose pritrūksti druskos, miltų ar kokio kiaušinio. Šilta moteriškė, miela pašnekovė, pati artimiausia tavo kaimynė, beveik šeimos draugė. Keitiesi su ja receptais, gėlių sodinukais pavasarį, per Kalėdas drauge išgeriate vyno, palinkite viena kitai laimės ir sveikatos. Tokia tikra, gera kaimynė, kuriai įduodi savo buto raktus, kai išvyksti ilgesniam laikui. Ji palaisto gėles, ji patikrina pašto dėžutę, o tu visuomet parveži jai suvenyrą iš kelionės. Ką jau ką, bet šitą kaimynę brangini kaip gerą vaiko auklę, turinčią patikimų žmonių rekomendacijas. Ši moteris tik patvirtina auksinę taiskylę, kad artimas kaimynas –  svarbiau už tolimą giminaitį, tačiau rasti gerą kaimyną taip pat sunku, kaip išlošti milijoną loterijoje.

Dėl to dažniau apie kaimynus kalbame su kartėliu ar ironija. Net nesusimąstydamos, kuriam kaimynių tipui mus priskiria kiti…

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *