Jeigu prezidento rinkimai įvyktų šiandien, tai juos laimėtų eurokomisarė Dalia Grybauskaitė. Tokiomis antraštėmis mirga žiniasklaida ir „pranašingieji“ sociologai, gyvenantys ir besikraunantys turtus iš šių pranašysčių.

Kuo taip Lietuvos žmones, tiksliau tą grupę, kuri dalyvavo sociologinėse apklausose (prisiminkite, kiek iš jūsų kada patekote į tokias apklausas, kuriose paprastai dalyvauja keli šimtai „statistinių išrinktųjų“) „pavergė“ ši „geležinė ledi“, kartais palyginam net su Margaret Tečer?

Aš vis pagalvoju, kuo Dalia Grybauskaitė taip pavergė tautą, kad tapo jos lūkesčių išpildytoja – juk prezidentas yra vienintelis žmogus Lietuvoje, kuriam mandatą suteikė visi piliečiai.

Sutinku, kad Dalia Grybauskaitė padarė sėkmingą asmeninę karjerą Briuselyje, Lietuvos ekonomikos kilimo pradžioje vadovavo šalies finansams. Ji susikūrė stiprios moters įvaizdį, atitinka europinius ir TransAtlantinius (suprask už Atlanto yra Meksika ir mums labai svarbu atitikti jos kriterijus, tiesa dar už Atlanto yra ir Kuba, ir JAV…) saugumo reikalavimus.

Tačiau ką eurokomisarė davė Lietuvai, mūsų šalies žmonėms? Ar ji sugebėjo mus apginti nuo KRIZĖS? Ar padėjo išsikovoti, kad nebūtų uždaryta veikianti atominė elektrinė iki bus pastatyta nauja? Ar apgynė mus nuo augančių šilumos ir elektros kainų, LEO monopolio? Ar užtarė mus prieš padidėjusių mokesčių baubą? Perspėjo dėl nekilnojamojo turto burbulo?

Taip, suprantu kodėl Andrius Kubilius ir jo partija Dalią Grybauskaitę remtu prezidento rinkimuose, jei ji kandidatuotų.

Manau, kad galima būdų dar vardinti ilgai, ko „būsimoji prezidentė“ nepadarė. O ką ji padarė?

Matau vieną jos „nuopelną“, ji karts nuo karto grįždavo į Lietuvą ir visus gąsdindavo, kad neįsisaviname europinių pinigų ir nė žodžio apie tai, kaip tai efektyviau padaryti. Taip, ši moteris moka ryžtingai kritikuoti. Na gal yra dar kokių gerų jos darbų, tačiau aš tiesiog nepastebėjau. Na tenka girdėti, kad ji ten Briuselyje iš Europos sąjungos biudžeto pinigus mums „pramušinėja“, o mes jų toliau sėkmingai neįsisaviname, tiksliau įsisaviname tiek, kiek tai padaryti spėja „savi“.

Tai ar turėsime moterį Prezidentę? Pasaulis keičiasi. Amerika turi prezidentą afroamerikietį. Latvija turėjo Vaira Vike – Freibergą, nors ten prezidentą renka ne tauta, o parlementas. O kas mūsų laukia Marijos žemėje?

Ir čia norėčiau išvesti paralelę su paskutiniais metais labai populiariais realybės šou „Kelias ir į žvaigždes“ ir panašiais, kurie šoumenui Arūnui Valinskui ne tik sukrovė turtus, bet nutiesė autostradą net iki Seimo pirmininko, „vieno iš trijų valstybės vadovų“, kėdės.

Mano pastebėjimas labai paprastas – ar per tuos metus bent vieną tokių šou laimėjo moteris? Teisingas atsakymas – NE!

Na suprantu, kad tokių šou „sociologine apklausa“ nepavadinsi, bet jų rezultatų dar niekas neapskundė.

Tačiau mane asmeniškai labiausiai verčia susimąstyti paskutinės Lietuvos gyvenimo tendencijos. „Muzikos akademiją“ laimėjo ir į Holivudą tobulintis važiuoja Ruslanas Kirilkinas, kuris yra laimingai vedęs ar ištekėjas, na susituokęs su vyru Suomijoje.

Taip. Marijos žemė keičiasi, o juk dar prieš kelerius metus tas pats Ruslanas buvo priverstas bėgti iš Lietuvos, po to kai paaiškėjo jo seksualinė orientacija ir į viešumą iškilo pikantiškos jo gyvenimo detalės ir nuotraukos.

Tačiau šiandien jis scenos ir jaunosios kartos dievaitis. Niekas jo nesmerkia, visi žavisi jo talentu scenoje ir drąsa reikšti savo poziciją gyvenime. Džiaugiuosi, nors gėjų ir lesbiečių paradai dar pas mus negauna leidimų vykti.

Nežinau, gal Lietuvoje „tikrų vyrų“ (na tokių kaip Andrius Rimiškis iš Južintų kaimo) era jau baigėsi? Tačiau kokia era prasidėjo ir su kuo mes įžengiame į rytojaus Lietuvą?

Tikiuosi, kad vis dar vertybė šioje valstybėje yra šeima. Ir nenorėčiau manyti, kad svarbiausia Dalios Grybauskaitės istorijoje yra šlepetės, kurios „gyveno“ Lietuvoje, kai jų šeimininkė buvo Briuselyje ar Strasbūre.

Manau, kad daug svarbiau, kad šalia Dalios Grybauskaitės, šalia šios išvaizdžios moters, nematyti jos gyvenimo vyro. O gal ir gerai, kad šalia mūsų prezidentės nebūtų vyro, neturėtume „Pirmojo šalies misterio“. Juk mieliau skamba „Pirmoji šalies ledi“ ir išrinkus D.Grybauskaitę, tai nepasikeistų.

Tačiau šeima ir jos vertybės – yra valstybės pagrindas. Ir tik šios vertybės mums leis išgyventi visas krizes, nes tai yra meilės jėga, kuri mūsų Tautai gali padėti neišnykti.

Taip, meilės jėga, o ne juodo karate diržo, kuriuo puikuojasi Dalia Grybauskaitė, jėga. Tikrai netikiu, kad Lietuvai reikia vakarietiškojo „PUTINO“ su sijonu. Gal dar nesame atpratę nuo tvirtos rankos politikos, tačiau tikiu, kad dar neužmiršome, kas yra tikra moteris, mama, dukra, žmona, draugė. Neužmiršome kas yra tikra meilė… Tikiuosi…

Views All Time
Views All Time
1619
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!