Pagaliau jūs gavote darbą. Kad ir kokia euforija būtų apėmusi, mąstykite pragmatiškai ir pasirenkite pirmajai darbo dienai, kuri, kaip rodo praktika, nepašykštės streso. Dėmesį kreipkite ne tik į savo užduotis, bet ir nuoširdžiai bendraukite su kolegomis, nes aplinka stipriai lemia jūsų savijautą darbe.

1. Būkite punktualūs

Jei pavėluosite pačią pirmą dieną, pasitikėjimo tikrai nepelnysite. Geriau atvykite keliolika minučių prieš darbo pradžią – žinodami, kad nevėluojate, jausite didesnį pasitikėjimą savimi.

2. Apsirenkite tvarkingai

Patarlė, kad pagal drabužį sutinka, pagal protą išlydi, turi tiesos. Pačią pirmą dieną į jus bus nukreiptos daugelio kolegų akys, tad pasistenkite, kad jos neužkliūtų už suglamžytų ar pernelyg ryškiomis spalvomis rėkiančių drabužių.

3. Įsiminkite vardus

Kai būsite pristatomi naujiems bendradarbiams, stenkitės kuo geriau įsidėmėti jų vardus. Jei vėliau į juos kreipsitės vardu, parodysite savo draugiškumą ir nusiteikimą bendrauti.

4. Klausykitės

Geriausia išmokstama klausantis. Pirmomis dienomis informaciją reikėtų sugerti lyg kempinei, tų žinių netrukus gali prireikti.

5. Klausinėkite

Kuo daugiau užduosite klausimų, tuo daugiau sužinosite apie naująją įmonę. Todėl drąsiai klauskite jus dominančių dalykų, tačiau neperženkite įkyrumo ribos.

6. Būkite aktyvūs

Jei įmonėje vykdomi nauji projektai, įsijunkite. Taip ne tik įrodysite savo gebėjimus kaip geras darbuotojas, bet ir galėsite artimiau pažinti kolegas.

7. Bendraukite

Komunikacija svarbi ne tik pirmosiomis dienomis. Kiekvienoje įmonėje yra “nerašytų įstatymų”, todėl kuo nuoširdžiau bendrausite, tuo greičiau sužinosite ir apie nusistovėjusią darbo tvarką, ir apie vidinę virtuvę.

8. Neįsivelkite į intrigas

Jei jaučiate, kad naujoje darbovietėje yra povandeninių srovių, jokiu būdu nesileiskite į jas įtraukiamas. Laikykitės atokiau nuo mėgstančiųjų apkalbinėti kolegas – užtenka vieno kito galvos linktelėjimo ar pritariamo juoko, ir jūs jau galite užsitraukti kai kurių bendradarbių nemalonę. Nuoširdų bendravimą nuo apsimestinio draugiškumo atskirti nesunku.

9. Darbe pabūkite ilgiau

Net jei ir pirmomis dienomis nesate apkrauti darbais, vos pasibaigus darbo valandoms nešaukite kaip žaibas iš vietos. Jei pasėdėsite 10-15 minučių ilgėliau, parodysite savo lojalumą naujai darbovietei.

10. Nusiteikite optimistiškai

Pirmos dienos gali pasirodyti kur kas sunkesnės nei įsivaizdavote. Tačiau tai natūralu, nes reikia laiko adaptacijai. Todėl kiekvieną dieną pradėkite šypsodamiesi – pozityvus nusiteikimas pagelbės įveikti sunkumus, kurie naujame darbe dažniausiai būna tik laikini.

Parengta pagal careerbuilder.de

Views All Time
Views All Time
1991
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!