Richard Wiseman savo karjerą pradėjo kaip gabus iliuzionistas (magas). Jis Edinburgo universitete apsigynė psichologijos doktoranto disertaciją. Šiuo metu vadovauja Anglijos Hertfordshire universiteto Perrot-Warrick tyrimų sektoriui, kurios pagrindinį finansavimą administruoja Kembridžo Trejybės koledžas.

Tas sektorius žinomas pasaulyje savo tyrimais netradicinėse psichologijos srityse ir mokslo populiarinimo veikla. Jis parašė kelias knygas ir spausdino straipsnius garsiuose žurnaluose (“Nature”, “Science” ir “Psychological Bulletin”). Apie jį rašyta šimtuose straipsnių laikraščiuose. Britų žiniasklaidoje dažniausiai cituojamas psichologas. Dažnas svečias TV ir radijo laidose, daugelio draugijų narys. Turi apdovanojimų.

Pasižymėjęs eksperimentais, kuriuose dalyvauja didelis kiekis žmonių. Paskutinių darbų tematika:

Melo ir apgavysčių psichologija;
Fokusų atlikimo psichologiniai principai;
Žmonių, besisakančių turint paranormalių savybių, tyrimas;
Eksperimentinė parapsichologija;
Liudininkų pasisakymų tikrumo psichologija;
Sėkmės ir intuicijos psichologija;
Juoko psichologija.
Mąstymo mašina

1999-ais jis sukūrė “Mąstymo mašiną”, interaktyvų kioską, kuris leidžia tirti visoje šalyje, ar žmonės gali atspėti atsitiktinį kompiuterizuotą “monetos metimą”. Tai neužima nė dviejų minučių. Per metus nuo 1999 m. kovo mėn. kioskas surinko ketvirtį milijono duomenų vežiojamas o Britanijos didžiausius prekybos centrus, aerouostus ir mokslo renginius.

“Geomica” kompanijos parašyta programa paaiškina projekto tikslus ir paprašo atsakyti į keturis paprastus klausimus (lytis, skeptikas ar tikintis ir t.t.). Tada paprašoma 4 kartus p atspėti ar pabandyti paveikti atsitiktinai išmetamą monetą. Atsakymai įvedami per jautrų lietimui ekraną. Rezultatai išsaugomi kompiuteryje.

Tyrimai rodo, kad 55% britų tiki žmogaus psichiniais sugebėjimais.

Kitas interaktyvus kioskas sukurtas su Adrian Owen ir Daniel Bor yra “Atminties mašina”. Ji tiria žmonių trumpalaikę erdvinę atmintį. Per maždaug tris minutes tiriamasis turi atlikti dvi paprastas užduotis.

Views All Time
Views All Time
2369
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!