Nacionalinė dujų, elektra ir šilumos vartotojų gynimo lyga vykdė apklausą, kurioje domėjosi: Ar pasitikite Lietuvos teismais, ginant viešąjį interesą – vartotojų teises ir ekonominius interesus ? (Apklausos laikotarpis 2006-07-17 – 2006-09-07).

7 % apklausos dalyviai atsakė, kad pasitiki,

1%- atsakė, kad nežino;

91% -atsakė, kad nepasitiki LR Teismais.

Lyga yra įsitikinusi, kad apklausos rezultatai atitinka realią situaciją, ypatingai LR Administraciniuose Teismuose.

Jos nuomone šie “Teismai” tėra priemonė, skirta pateisinti korupcinius Valstybės institucijų ar valdininkų sprendimus, ką ji gerai pajuto ,,savo kailiu”.

Buitinių vartotojų sąjunga visiškai pritaria Lygos nuomonei.

Jos nuomone situacija yra dar rimtesnė, kadangi kaip galima spręsti iš jaunų teisininkų, dirbančių valdžios įstaigose, elgesio ir teisės “mokslininkų” pasisakymų žiniasklaidos priemonėse, susidaro vaizdas, kad teisininkams LR Konstitucijos nuostatos –”valdžios įstaigos tarnauja žmonėms”, “valstybė gina vartotojo interesus” ar tai nežinomos ar nesuvokiamos ar tiesiog neprieinamos ar …………

Kyla mintis, kad teisininkai gali būti specialiai ruošiami tam, kad galėtų, kaip dainuoja rusų šansonas Vili Tokarevas – “и тут я нанял пару адвокатов, они за денги могут черта оправдать “.

Lietuviškai tai būtų– tam, kad už pinigus galėtų ir velnią išteisinti.

Ir kas gali paneigti kad taip nėra ?

Nepriklausomų vartotojų asociacijų rožinė svajone – kad atsirastų bent vienas advokatas, ar žinomas teisės mokslų specialistas, kuris padėtų joms ginti viešąjį interesą jas nemokamai konsultuodamas.

Kaip bebūtų parodaksalu, bet taip jau yra – nepriklausomoms vartotojų asociacijoms labai jau dažnai tenka ginti vartotojų viešąjį interesą nuo valstybės institucijų, kurių tiesioginė funkcija yra vartotojų teisių gynimas ir apsauga ???!!!!

Antanas-Algimantas Miškinis
prezidentas
Buitinių vartotojų sąjunga

Views All Time
Views All Time
2895
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!