Charakteris: Sfinksai yra aktyvios ir prieraišios katės. Jos labai tinka šeimose, kurios nariai yra aktyvūs ir yra daugiau kitų gyvūnų. Šios veislės katės yra inteligentiškos ir labai judrios.

Priežiūra: Šios veislės katės yra vienintelės beplaukės katės, todėl jų oda yra mažiau apsaugota, ypač tam tikrais periodais. Normali jų kūno temperatūra yra labai panaši į mažų vaikų vidinę kūno temperatūrą. Sfinksų veislės kates reikėtų maudyti kiekvieną savaitę dėl jų odoje esančių riebalų, tačiau maudymas yra labai paprastas.

Sfinksai yra seniausia iš trijų beplaukių kačių veislių pasaulyje. Veislė buvo išvesta Toronte (Kanada) XX amžiaus 7 dešimtmetyje. Sfinksų veislė atsirado atsitiktinai naminėms katėms pagimdžius beplaukius kačiukus. Ši katytė buvo įtraukta į veisimo programą ir taip prasidėjo sfinksų veislės kačių istorija. Sfinksų veislės katės buvo atvežtos į Olandiją, iš kurios išplito po visą pasaulį. Ši veislė dabar yra oficialiai pripažinta daugelyje pasaulio felinologinių asociacijų.

Sfinksų veislės katės yra vidutinio dydžio, apvaloku pilvu, tvirtais kaulais ir stipriais raumenimis. Ausys yra labai didelės, kurios panašios į šikšnosparnio ausis. Kojos yra ilgos, baigiasi letenėlėmis, kurios yra ilgos ir judrios, ir turinčios minkštas letenėlių pagalvėles, kurios leidžia katei lengvai vaikščioti. Sfinksų kailis yra raukšlėtas ir liečiant yra labai šiltas. Dėl plaukų trūkumo prisilietus jaučiamas daugmaž tikra vidinė kūno temperatūra. Sfinksų būna įvairių spalvų, taip pat būna dėmėti ir atrodantys lyg tatuiruoti. Sfinksų katės ėda truputį daugiau nei kitų veislių katės, nes jų medžiagų apykaita yra didesnė kad palikytų reikiamą kūno temperatūrą. Sfinksų veislės katės nėra išrankios maistui. Jos reikalauja labai mažai priežiūros. Tereikia vieną kartą savaitėje maudyti švelniu šampūnu ir kiekvieną dieną servetėle nuvalyti odą dėl švaros palaikymo. Maudyti šios veislės kates reikia dėl to, kad jos neturi plaukų ir todėl plaukai nesugeria iš odos išsiskiriančių riebalų. Taip pat kiekvieną savaitę reikėtų valyti ausis dėl tų pačių priežasčių kaip ir kailį.

Sfinksų veislės katės yra prijaukinamos beveik įvairiose aplinkose. Bendrai jos sveikos ir linksmos tada, kai jos poreikia yra patenkinti. Nemažai žmonių kalba, kad šios katės negali gyventi šalto klimato šalyse, tačiau tai yra visiška netiesa. Jos yra išvestos Kanadoje, kurioje klimatas nėra šiltas, tačiau lauke jos gyventi negali, laikyti reikia namuose. Taip pat kai kas sako, kad sfinksai yra visiškai alergijos nesukeliančios katės, tačiau tai taip pat nėra tiesa. Sfinksų katės nuo kitų veislių skiriasi tuo, kad jos nesukelia alergijos kačių plaukams.

Sfinksų veislės katės yra labai neįprastos savo išvaizda. Dėl to kartais jų šeimininkai jomis nesirūpina, nes mano, kad beplaukėms katėms priežiūra nereikalinga. Sakoma, kad jei turėsite bent vieną šios veislės katę, ateityje visada norėsite ją turėti.

Views All Time
Views All Time
5319
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!