Vyriausybė posėdyje pritarė Konsulinio mokesčio, Korupcijos prevencijos, Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo, Pinigų plovimo prevencijos, Organizuoto nusikalstamumo užkardymo ir Visuomenės informavimo įstatymų kai kurių straipsnių pakeitimams.
Šių pakeitimų tikslas – suderinti juos su naujųjų Baudžiamojo kodekso ir Baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Projektų paketas netrukus bus teikiamas Seimui.

Naujasis Baudžiamasis kodeksas įsigalios tik suderintas su naujais Baudžiamojo proceso kodeksu ir Bausmių vykdymo kodeksu. Šie projektai yra parengti įgyvendinant naujuosius Baudžiamąjį kodeksą ir Baudžiamojo proceso kodeksą, ir turi įsigalioti kartu su jais.

Teikiami projektai turėtų būti Seime svarstomi kartu su anksčiau pateiktais įstatymų, derinamų su naujųjų Baudžiamojo kodekso ir Baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis, projektais.

Naujajame Baudžiamajame kodekse atsiradus naujai sąvokai “nusikalstama veika”, įvairiuose teisės aktų projektuose sąvoka “nusikaltimas” keičiama į sąvoką “nusikalstama veika”. Pagal naująjį Baudžiamąjį kodeksą nusikalstamos veikos yra skirstomos į nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus.

Todėl ir Korupcijos prevencijos įstatyme sąvoka “korupciniai nusikaltimai” keičiama į sąvoką “korupcinės nusikalstamos veikos”, taip pat pateikiamas, atsižvelgiant į Baudžiamajame kodekse numatytas nusikalstamas veikas, patikslintas korupcinių nusikalstamų veikų sąrašas.

Naujajame Baudžiamojo proceso kodekse atsiradus naujai sąvokai “ikiteisminis tyrimas” teikiamuose įstatymų projektuose sąvoka “parengtinis tyrimas” keičiama į minėtąją. Projektai yra suderinti su Europos Sąjungos teise.

Views All Time
Views All Time
2067
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!