Kilmės šalis: Vokietija
Gyvenimo trukmė: 14-17 metų
Ūgis: 13-25 cm, didieji iki 35cm
Svoris: nykštukinis 4-5 kg, didysis 6-11kg.

Kilmės istorija

Tikėtina, jog taksų veislės šunys kilę iš Vokietijos. Vokiškai jie vadinami Dachshund. Vokiečių kalboje “Dachs” reiškia “barsukas”. Todėl taksų paskirtis yra įlysti į urvą ir išvaryti ten esančius barsukus, lapes ar kitus žvėris. Jie puikiai medžioja ne tik urvuose, bet ir žemės paviršiuje: lodami veja bei suseka žvėris pagal pėdsaką. Nors taksai yra vieni mažiausių medžioklinių šunų, tačiau jų mažas ūgis turi nemažai privalumų. Medžiojant didelius žvėris, pastarieji nebijo mažo taksiuko ir todėl neskuba trauktis. Tokiu būdu taksas nukreipdamas žvėries dėmesį nuo medžiototjo sulaiko grobį. Šie šunys kaip „geri darbuotojai” greitai tapo žmonių vertinami bei mylimi. Todėl jau septyniolikto amžiaus pabaigoje taksai yra paminėti rašytiniuose šaltiniuose kaip medžiokliniai-urviniai šunys.

Kailis

XVII amžiaus pabaigoje iš skalikų nuolat buvo veisiami šunys. Iš jų išsivystė ir trumpakojai taksai. Manoma, jog ilgaplaukiai taksai atsirado kryžminant trumpaplaukius taksus su spanieliais. Todėl jų kailis yra panašus į spanielių: plaukai lygūs, ilgi, minkšti, žvilgantys, trumpiausi ant nugaros, tačiau gerokai ilgesni kaklo srityje, krūtinės apačioje, su puošniomis pašukomis ant vidinių letenėlių pusių bei uodegos. Ilgaplaukių taksų kailio spalva dažniausiai būna rusvai ruda, kaštono spalvos arba juodas su įrudžiu.

Išvaizda

Ilgaplaukiai taksai yra trumpakojai. Jų priekinės letenėlės yra kreivokos, o pirštai suspausti. Lyginant su trumpomis takso kojomis, kūnas yra ilgas. Šių šunų galva yra taip pat ilga bei smailėja nosies link. Snukis gana platus, tvirtas ir šiek tiek ilgesnis, nei likusi galvos dalis. Antakiai ryškūs, akys tamsios, migdolo formos, išraiškingos. Ausys ilgos, kabančios bei apaugusios ilgais, švelniais plaukais. Nugara lygi, kiek išlinkusi ties strėnomis. Krūtinės apimtis vidutiniškai apie 30cm. Nykštukinis ilgaplaukis taksas vidutiniškai sveria 4-5 kg, didysis – 6-11 kg.

Laikysena

Ilgaplaukių taksų laikysena yra išdidi. Jie raumeningo, atletiško kūno sudėjimo, pasižymi tvirtais kaulais bei storomis letenomis. Galva – kilmingumo bei stiprios valios derinys – laikoma išdidžiai.

Elgesys

Ilgaplaukiai taksai yra draugiškos prigimties: jie prieraišūs, neagresyvūs, ištikimi, protingi, savarankiški ir labai žaismingi šunys. Be to jie yra ištvermingi, vikrūs bei turi puikią uoslę. Šie šunys pasižymi stipria sveikata, neišrankūs ir nelepūs, tačiau mėgsta patogumus bei komfortą. Ilgaplaukis taksas lengvai adaptuojasi tiek prie vieno žmogaus, tiek prie didelės šeimynos, tačiau iš grupės žmonių dažniausiai išsirenka vieną šeimininką. Ilgo plauko taksas yra kiek švelnesnio būdo lyginant su trumpaplaukiu ir jis lengviau pasiduoda dresūrai. Tačiau užsispyrimo jam taip pat netrūksta, todėl norint išauklėti šį šuniuką reikia kantrybės ir supratingumo.

Priežiūra

Ilgaplaukiui taksui reikia skirti daugiau priežiūros nei trumpaplaukiui. Jo ilgą kailį reiktų iššukuoti kasdien. Tai daryti patogu specialiu šepečiu – pirštine. Nešukuojant kailio, jis gali veltis ant kilimo ar minkštųjų baldų apmušalų. Ilgaplaukiams šunims reiktų plaukus šalinti ir iš ausų, nes juose susikaupęs purvas gali sukelti uždegimą. Šuniui, ėdančiam sausą maistą, arba griaužiančiam dirbtinius kaulus, akmenys bei gelsvos apnašos valosi savaime. Tačiau laikas nuo laiko Jūsų taksiukui visgi reiktų pavalyti dantis soda arba šunims skirta dantų pasta.

Taksai yra gana vislūs – jie atsiveda vidutiniškai 5 šuniukus.

Views All Time
Views All Time
3980
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!