Daugelis tėvų visiškai nenutuokia apie vaikų elgesį ir discipliną, – teigia ekspertai, apklausę per 1000 tėvų, auginančių jaunesnių negu 6 metų vaikų.
Pagal JAV atliktą tyrimą, paskelbtą 2000 metų spalio mėnesį, 61% tėvų mano, kad mušimas yra normali bausmė, nors įvairiais tyrimais ir įrodyta, kad fizinės bausmės gali būti žalingos. 57% tėvų tvirtino, kad 6 mėnesių vaiką galima išlepinti. Šiam teiginiui visiškai prieštarauja patys tyrimo organizatoriai.
„Jei nepriglaudi verkiančio vaiko, jam pamažu vystosi nuolatinis kaltės ir streso išgyvenimas, – aiškina dr. Kyle Pruett, Jeilio universiteto Vaikų studijų centro psichiatrijos profesorius. – Reagavimas į savo vaiko poreikius toli gražu nėra lepinimas”.
K. Pruett mano, kad tyrime dalyvavę tėvai supranta emocinio artumo svarbą, pirmųjų gyvenimo mėnesių patyrimų ir įspūdžių reikšmę bei kitus pagrindinius vaikų psichologijos principus. Tačiau profesorius tebėra susirūpinęs, nes duomenys rodo, kad daugelis tėvų tikisi iš savo atžalų neįmanomo elgesio, pavyzdžiui, kad 15 mėnesių vaikas mokėtų dalintis savo žaislais.
„Mes auginame vaikus, kurie reaguoja į įvairias situacijas išgąsčiu ir baime; vaikus, kurie negalės suvokti, kad ne viskas yra įmanoma, nenorės laukti savo eilės ar gerbti kito poreikių”, – teigia K. Pruett.
Ron Lally, San Francisko Vaiko ir šeimos studijų centro direktorius, pasakoja, kad jis nustebo, jog daugelis tėvų pateisina mažų vaikų auklėjimą fizine jėga.
„Kodėl kas nors turėtų mušti mažą, vos pradėjusį vaikščioti vaiką? – klausia Lally. – Juk jam tada nebelieka nieko kito, kaip pradėti nekęsti už jį didesnių ir galingesnių”.

Dr. Monika Jašinskaitė

Views All Time
Views All Time
3520
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!