Apibūdinimas:
Kilmės šalis: Pietryčių Azija (Tailandas ir kaimyninės valstybės)
Dydis: vidutinis
Svoris: 3.5 – 5 kg
Gyvenimo trukmė: 15 metų ir daugiau

Veislės istorija. Manoma, jog Burmos katė (dar kitaip vadinama Burmese, Burmesin, Burma) yra kilusi iš pietryčių Azijos. Mat Tailando rankraščiuose minima kačių veislė garsėjanti tamsiai rudu kailiu, kuri veikiausiai ir buvo Burmos kačių pirmtakė. 1930 m. Džozefas Tompsonas pirmasis į Ameriką atsivežė katę labai panašią į Siamo, tačiau rudos spalvos kailiu. Nors burmos katės yra azijietiškos kilmės, tačiau šiandien ji laikoma amerikietiškąją veisle, kadangi ši veislė būtent čia pirmiausia buvo pripažinta ir pradėta veisti. XX a. po 50-dešimtųjų metų, ši katė iš Jungtinių valstijų pateko į Didžiąją Britaniją, o iš čia paplito ir po visą pasaulį.

Temperamentas.
Burmos katės laikomos vienos ištikimiausių bei prieraišiausių kačių, kurioms labai svarbus ryšys su žmogumi. Su šiomis katėmis būtina nuolat bendrauti, jas kalbinti, todėl užimtiems žmonėms, kurių dažnai nebūna namuose, šių kačių įsigyti nereikėtų. Tuo tarpu šeimoms, turinčioms vaikų, ši katė – idealus naminis gyvūnėlis. Tai labai draugiškos, gero, meilaus ir netgi romaus būdo katės. Be to, jos kitaip nei daugelis kačių, mielai eina pririštos prie pavadėlio. Tiesa, tai labai savimi pasitikinčios, smalsios, protingos katės, puikiai sutariančios tiek su katėmis, tiek su šunimis. Įdomu tai, jog šios iš pažiūros ramios katės tuo pačiu gali būti ganėtinai judrios bei žaismingos. Lyginant su Siamo katėmis, burmos kačių balsas yra tylesnis. Įsigyjant šią katę vis dėlto patartina gerai apsvarstyti, nepamirškite, jog jos gali išgyventi net iki 20-ties metų! Todėl šiuo gyvūnėliu teks rūpintis tikrai ilgai.

Išvaizda. Tai vidutinio dydžio katės, kurios sveria apie 3.5 kg, tačiau katinai gali būti didesni ir sunkesni. Šių grakščių kačių kūnas yra tvirtas bei raumeningas. Galva iš esmės pleištiška, nosis su ryškiu įlinkiu, vidutinio didumo ausys užsibaigiančios apskritais galiukais, kiek pakreiptos į priekį. Akys didelės, atitolusios viena nuo kitos. Užpakalinės kojos ilgesnės nei priekinės, grakščios letenėlės ovalios. Uodega vidutinio ilgumo, užsibaigianti apvaliu galiuku.

Labiausiai šios katės pasižymi kailio atspalvių įvairove. Burmos kačių kailio spalva tiesiog stulbina, nes kitų tokių atspalvių kačių nėra. Tai nėra vienspalvės katės: pilvas visuomet kiek šviesesnis už nugarą, snukio ir ausų atspalviai taip pat gali skirtis, tačiau dėmės, balti plaukai ar ruožai burmos katės kailiuke laikomi defektu. Burmos katė gali būti ruda, melsva, rausva, kreminė, šokolado, alyvų ar cinamono spalvos.

Priežiūra. Burmos katės kailis tankus, glotnus, plaukas trumpas, plonas, labai švelnus. Šios katės kailis poplaukio beveik neturi, todėl kailio priežiūra nėra sudėtinga. Kartais reiktų minkštu šepečiu pašukuoti glotnų jos kailiuką, kad šis vėl įgautų dailaus žvilgesio.

Kaip ir kiekvienai katei, burmos katei taip pat rekomenduojama pakirpti nagų galiukus specialiomis žirklutėmis bei pavalyti ausis, kuomet tai yra reikalinga. Būtų idealu, jei namuose įrengtumėte katės laipiojimui skirtą vietą.

Views All Time
Views All Time
3724
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!