Chiromantijos pradžiamokslis

Chiromantija (Graik. „cheir” (χειρ) – ranka, „manteia” (μαντεία) – būrimas, pranašystė) yra ateities charakterizavimo ir nuspėjimo menas delno pagalba, dar vadinamas chirologija, delno-skaitymu arba delno analize. Chiromantija yra praktikuojama visame pasaulyje ir turi įvairias kultūrines variacijas. Ties žmonės kurie praktikuoja chiromantija yra vadinami chiromantais.

Chiromantijos šaknys prasideda nuo Indijos astrologų ir čigonų iš Romos, kurie pranašaudavo ateitį. Induistų pranašas Valmiki prieš 5000 metų, manoma, parašė knygą, kurios pavadinimas verčiasi kaip „Valmiki Maharshi mokymai apie vyriško delno chiromantija”  sudaryta iš 567 posmų. Iš Indijos chiromantijos menas paplito į Kiniją, Tibetą, Egiptą, Persiją ir kitas šalis Europoje.  Į Kiniją šis menas atėjo apie 3000 m. pr.Kr. Tada jis pasuko link Egipto, kur jį praktikavo Anaksogoras (Anaxagoras). Tačiau, šiandieniniai chiromantai dažnai kombinuoja tradicinę chiromantiją su psichologija, holizminiu gydymu ir kitais alternatyviais būrimo, bei pranašavimo metodais.

Chiromantijos praktikavimas dažnai siejamas su pseudomokslu.  Reikėtų pastebėti, kad informacija pateikta žemiau tik trumpai pristato delno būrimo meną;  yra daugybė – dažnai konfliktuojančių- interpretacijų apie delno linijas ir bruožus įvairiose „chiromantijos” mokyklose.

Straipsniai 1 reklama

Metodai:

Chiromantija sudeda iš gebėjimo įvertinti žmogaus asmenybę ar ateitį pasitelkiant to žmogaus delną. Įvairios „linijos” (širdies, gyvenimo ir kt.) ir „kalvos”, savo ilgiu, savybėmis ir linijų sankirtomis nukreipia link tam tikrų žmogaus gyvenimo interpretacijų. Kai kur chiromantai kreipia dėmesį į piršto, nago savybes, delno odos struktūrą, tekstūrą ir spalvą, delno formą ir rankos lankstumą.

Chiromantas dažniausiai pradeda nuo žmogaus „dominuojančios rankos” (rankos, kuria žmogus rašo ir naudoja dažniau). Kai kur tikima, kad kita ranka neša praeitą gyvenimą arba karminę informaciją, taip pat paveldėtus bruožus.

Pagrindai rėmai „klasikinei” chiromantijai (labiausiai naudojamai ir praktikuojamai tradicijai) randami graikų mitologijoje. Kiekviena delno dalis ir pirštai yra susieja su dievu arba deive ir tos vietos savybės atspindi to subjekto prigimtį. Pavyzdžiui, bevardis pirštas yra asocijuojamas su graiku dievu Apolonu. Bevardžio piršto charakteristikos susijusios subjekto ryšiu su menu, muzika, estetika, reputacija, turtu ir harmonija.

Rankos forma:

Priklausomai nuo chiromantijos tipo, kuri yra praktikuojama, ir skaitymo tipo, kuris atliekamas, chiromantas gali atsižvelgti į įvairias rankos savybes, įskaitant delno ir rankos formas ir linijas, odos spalvą ir tekstūrą, atitinkamus rankos ir pirštų dydžius, piršto iškilimus ir į daugelį kitų rankos savybių.

Daugelyje chiromantijos mokyklų, rankos formos yra dalijamos į 4 ar 10 pagrindinių tipų, kurie atitinka klasikinius elementus ar temperamentus. Šie tipai nusako žmogaus charakterio savybes. Pavyzdžiui „Ugnie ranka” parodo didelę energiją, kūrybiškumą, staigų, greitai supykstantį charakterį, ambicingumą ir t.t. – visos savybės yra susijusios su klasikiniu elementu Ugnim.

Nežiūrint to, kad variacijų yra labai daug yra išskiriami šie pagrindiniai elementai:

* Žemė: pagrinde ranka atpažįstama pagal platų, kvadratinį delną ir pirštus, storą ir šiurkščią oda, rausvą atspalvį. Delno ilgis nuo riešo iki pirštų yra lygus pirštų ilgiui.

* Oras: delnas yra trikampio arba stačiakampio formos, pirštai yra ilgi, kartais su išsikišusiais sąnariais ir oda yra sausa. Delno ilgis iki pirštų dažniausiai yra mažesnis už pirštų ilgį.

* Vanduo: delnai dažniausiai maži ir ovalo formos su ilgais lanksčiais, kūginės formos pirštais.  Atstumas nuo riešo iki pirštų yra mažesnis negu plotis per plačiausią delno vietą ir dažniausiai lygus pirštų ilgiui.

* Ugnis: delnas kvadratinis arba trikampio formos, oda rožinės spalvos ir pirštai yra trumpesni.  Ilgis tarp delno ir pirštų yra didesnis negu pirštų ilgis.

Nusakyta savo rankos elementą yra gan nesunku. Taipogi linijų skaičius ir savybes gali būti žiūrimos norint nusakyti delno forma. Kai kuriose chiromantijos tradicijose Žemės ir Vandens elemento rankos gali turėti mažiau, tačiau gilesnes linijas. Tuo tarpu Ugnies ir Oro gali turėti jų daugiau, tačiau jos nebus tokios aiškios.

Linijos

Pagrinde ant rankos aiškiausiai matosi trys linijos, jos labiausiai užveda chiromantą ant kelio.

Širdies linija. Ji viena iš pagrindinių linijų ant delno. Ją galima rasti pačiame delno viršuje, po pirštais. Kai kuriose tradicijose šią liniją pradedama analizuoti nuo delno krašto po mažuoju pirštu ir judama per delną link nykščio. Kitose tradicijose yra daroma atvirkščiai. Judama link delno vidaus. Chiromantijoje ši linija reiškia širdies reikalus, tiek fiziologinius, tiek perkeltinius, ir yra tikima, kad  ši linija parodo emocinį stabilumą, romantiškas perspektyvas ir depresiją. Taipogi įvairius širdies ligų ir sveikatos aspektus.

Galvos gyvenimo linija. Kita linija analizuojama chiromantų yra galvos gyvenimo linija. Ši linija prasideda delno krašte virš nykščio. Dažnai ši linija kertasi su gyvenimo linijos pradžia. Chiromantai dažnai interpretuoja žmogaus proto linija, kuri nurodo kaip jis veikia, įskaitant mokymosi stilių, intelektą bei žinių troškimą.  Tai pat manoma kad ši linija parodo kūrybiškumą ir analitinę prieigą prie informacijos.

Gyvenimo linija. Viena iš labiausiai diskutuotinų delno linijų. Ši linija eina nuo delno pradžios virš nykščio ir tęsiasi lanku iki riešo. Ši linija parodo gyvybinę energiją, sveikatą ir vidinę žmogaus būsena. Manoma, kad ši linija atspindi didelius gyvenimo pokyčius, tokius kaip skaudžius įvykius, didelius sužalojimus ir įvairius pasikeitimus.  Dabartiniai chiromantai nesilaiko idėjos, kad gyvenimo linijos ilgis gali parodyt žmogaus gyvenimo ilgį.

Ne tokios žymios linijos:

Kelionių linijos – šios horizontalios linijos randamos delno krašte tarp širdies linijos ir riešo. Šios linijos manoma parodo kiekvieną kelionę, kurią subjektas patyrė. Kuo ilgesnė linija, tuo svarbesnė kelionė.

Kitos žymės – čia priklauso visos žvaigždės, kryžiai, trikampiai, kvadratai, grotelės ir apskritimai esantys po kiekvienu pirštu. Jie turi savo reikšmes ir įtakas priklausomai nuo vietos ant delno ir kitų linijų įtakos.

Apolono linija – parodo sėkmingą gyvenimą. Ji driekiasi nuo Mėnulio kalvos ant riešo iki Apolono piršto apačios.

Kalvos

Chirognomija yra mokslas apie kalvas chiromantijoje. Menas, kur remiantis delno forma galima nusakyti ateitį. Kiekviena kalva siejasi su planetų įtaka astrologijoje. Nykštys yra virš Veneros kalvos. Rodomasis pirštas yra valdomas Jupiterio ir yra virš Jupiterio kalvos. Virš Saturno kalvos randasi vidurinis pirštas. Bevardis randasi virš Apolono (arba kitaip saulės dievo) kalvos. Mažasis – Merkurijaus kalvos. Žemesnioji Marso kalva yra aptinkama po Jupiterio kalva. Marso lyguma yra delno centre, o viršutinioji Marso kalva randasi po Apolono ir Merkurijaus kalvomis. Mėnulio kalva randama žemutinėje delno dalyje po Marso lyguma. 

Mokslas ir Skeptikai

Buvo labai daug plačiai pripažintų tyrimų patvirtinančių chiromantijos analizės tikslumą.  Dauguma analizių buvo atliktos žmonių išbandžiusių chiromantija. Tačiau jokių galutinių duomenų paremti jų padarytoms analizėms dar nėra. Taipogi yra labai daug anekdotinių situacijų paneigiant šių tyrimų pagrįstumą.

Daugybė mokslinių darbų buvo atlikta šia populiaria tema, bet dauguma sukasi apie sveikatos nukrypimu, pavyzdžiui vedybos/ vaikų linijos siejimas su dauno sindromu.  Nors visuomenei ne labai žinoma, bet vyko daug studijų siejančių delno savybes su psichologija, pavyzdžiui su šizofrenija. Nežiūrint visko, įdomūs santykiai buvo atrasti. Džonas T. Maningas (John T. Manning) sieja pirštų ilgį su homoseksualumu, depresija, reprodukcijos pasisekimu ir muzikiniais gabumais. Tačiau vis tiek nėra jokių tikslių įrodymų, kad paremti delno linijų ir žmogaus asmenybės ryšį.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *