Ekstrasensų spėlionės iš nuotraukos neatskleidė tiesos

Dienraščio žurnalistinis tyrimas parodė, kad žmonių, save vadinančių aiškiaregiais, ekstrasensais ar būrėjais, spėlionės – neteisingos. Trys skirtingos moterys, su kuriomis susitiko „Klaipėdos“ žurnalistė, pateikė visiškai skirtingas dingusio artimojo likimo versijas. Viena aiškiaregė tikino, kad žmogus yra miręs, kita – kad jis įklimpęs į didžiules problemas ir vargu, ar į Lietuvą grįš gyvas, trečioji tvirtino, kad ieškomasis netrukus paskambins ir yra gyvas, sveikas.

Norėjo padėti

Į laikraštyje paskelbtą skelbimą, kad ieškomas žmogus, galintis padėti surasti dingusį artimąjį, atsiliepė nemažai klaipėdiečių. Daugelis siūlė užsirašyti jiems padėjusių ekstrasensų ir aiškiaregių telefono numerius. Žmonės nenorėjo pasakoti, kaip ekstrasensai yra padėję jiems patiems.

Nė vienas į skelbimą atsiliepęs žmogus nepasiūlė Klaipėdoje gyvenančio ar dirbančio ekstrasenso. Rekomenduoti aiškiaregiai gyvena Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Anykščiuose, Telšiuose ir Kretingoje.

Keli žmonės, perskaitę skelbimą, siuntė užjaučiančias SMS žinutes. Dvi moterys skambino klausti, kaip sekasi, ar atradome artimąjį, siūlė netikėti pranašais, geriau kreiptis į privačius seklius.

Rado Tadžikistane

Viena paskambinusi moteris neslėpė, kad Kretingoje, kolektyviniuose soduose gyvenanti aiškiaregė Judita padėjo jai surasti tris mėnesius nė menkiausios žinios apie save nepranešusį brolį. Pagal klaipėdietės rekomendacijas žurnalistė aiškiarege vadinamą Juditą aplankė.

Skambinusioji moteris tikino, kad tik su Juditos pagalba jos mama iš policijos pinklių išvadavo sūnų. Tris mėnesius Tadžikistane dirbęs jaunas vyras motinai paskambino iš aerouosto ir pranešė, kad kitos dienos vakare bus Klaipėdoje. Po šio skambučio ištisus mėnesius artimieji apie jį neturėjo jokios žinios. Aiškiaregė Judita patarė motinai skristi į Tadžikistaną, pasakė, kiek pinigų vežtis ir prie kokio darbuotojo prieiti, kad galėtų sūnų išpirkti.

Moteris telefonu aiškino, kad jos motina, nuskridusi į Tadžikistaną, aerouoste iškart pamatė vyrą, apie kurį papasakojo aiškiaregė, pasiūlė jam pinigus ir jau po kelių valandų verkė sūnaus glėbyje.

Rodė nuotrauką

Aiškiaregė Judita žurnalistę sutiko priimti po pokalbio praėjus trims dienoms. Trečiadienį trečią valandą.

Visoms trims moterims, pasišovusioms padėti surasti artimąjį, buvo parodyta ta pati šiuo metu Ispanijoje gyvenančio jauno vyro nuotrauka. Jis yra gyvas ir sveikas, gyvena nedideliame Ispanijos kurorte ir galbūt užsiima nelegalia veikla.

Priėmė virtuvėje

Aiškiaregė Judita pasitikti žurnalistų atsiuntė vyrą. Dviračiu iki kolektyviniuose soduose veikiančio kiosko atmynęs vyras paprašė palaukti, nusipirko butelį „Stipriausiojo“ alaus ir palydėjo į nedidelį sodų pakraštyje pastatytą namuką.

Aiškiaregė interesantę priėmė virtuvėje. Pasodino prie stalo, uždegė dvi mėlynas žvakes. Tada įsižiūrėjo į nuotrauką, virš jos palaikė delną ir ėmė pasakoti.

Pasak jos, vaikinas yra įklimpęs į dideles problemas, susijusias su narkotikais. Kažin, ar į Lietuvą grįš gyvas. Greičiausiai „cinkuotame karstelyje“. Dabar jis laikomas uždaroje patalpoje, gauna duonos ir vandens, o jo kūnas nusilpęs. Aiškiaregė tikino, kad gyvas jis galėtų išlikti tik žeminančiu būdu – jei leisis, kad jį „mylėtų“ vyrai.

„Spidometro nėra“

Moteris dar patikino, kad ieškomas artimasis yra blogas žmogus, besinaudojantis draugais ir giminėmis bei dangaus ir pragaro jėgomis, kad pasiektų savo tikslų. Ji siūlė nesijaudinti – jei bus lemta, vyras išgyvens.

Taip pat prašė, kad kitą kartą žurnalistė atsivežtų mėlyną žvakę ir švelnios spalvos muilą. Tada pasakytų daugiau.

Daugmaž penkiasdešimties metų moteris gyrėsi, kad keletą kartų jai yra pavykę tiksliai nusakyti nužudytojo kapavietę pamiškėje ir atrasti pasiklydusią mergaitę. Dėl jos žmonės net iš Latvijos buvo atvažiavę. Pasiteiravus, kiek už šią informaciją teks sumokėti, Judita išdidžiai pareiškė, kad čia ne automobilis, kilometrus ar litus skaičiuojančio spidometro nėra – kiek norite, tiek palikite. Atrodė, kad dvidešimt litų ją pradžiugino.

Atvažiavo į namus

Dar viena į skelbimą atsiliepusi moteris prisistatė būrėja-raganaite. Ji pasisiūlė tuoj pat atvažiuoti į namus – pagalbą atvežti. Užėjo šviesiaplaukė moteris, burianti Taro kortomis. Būrėja tikino, kad keletą kartų jai pavyko sužinoti teisybę apie dingusius žmones. Moteris stebėjosi, kodėl laikraščiuose žmonės spausdina dingusiųjų nuotraukas, jei pagalbos gali kreiptis ir į apdovanotuosius, galinčius bendrauti su aukštesnėmis jėgomis.

Irena prisistačiusi būrėja ilgai žiūrėjo į ieškomojo nuotrauką ir ėmė mesti kortas. Moteris aiškino, kad šis žmogus dabar išgyvena krizę, savo nereikšmingumo jausmą, todėl nepaskambina artimiesiems. Pasak jos, po mėnesio ar dviejų jis duos žinią apie save ir atsiprašys už tylėjimą.

Šaudė pro šalį

Iškritusios kortos poniai Irenai rodė, kad vyriškis iš nuotraukos nepiktnaudžiauja jokiais svaigalais. Iš tiesų šis, dar gyvendamas Lietuvoje, garsėjo audringu gyvenimo būdu ir nevengė lengvų narkotikų. Taro kortos nerodė ir to, kad vaikinas iš nuotraukos yra gėjus. Būrėja vis pasakojo apie jį supančias moteris. Nepaisydama to, kad žurnalistės noras buvo sužinoti gyvas jis ar miręs, būrėja ilgai pasakojo apie vyriškio laukiančią karjerą. Baigusi būrimą ponia Irena paprašė 25 litų.

Pinigų neėmė

Įdomiausias žurnalistės susitikimas įvyko prie prekybos centro įsikūrusioje lauko kavinėje. Į skelbimą atsiliepusi ir į susitikimą atėjusi moteris po daugiau nei valandą trukusio pokalbio net įkalbinėjama nepaėmė nė cento. Ji sakė, kad neuždarbiauja iš aiškiaregysčių. Talentą matyti žmonių laukiančius bei praeityje buvusius su jais susijusius įvykius ji paveldėjo iš šeimos – senos vokiečių giminės. Moteris žurnalistei sakė, kad nevalia imti pinigų, kai buri apie žmogaus sielą.

„Nikto za čelovečeskuju dušu dengi neberiot“, – sakė ji.

Klaipėdietė papasakojo neįtikėtinai daug tikslių detalių apie nuotraukoje užfiksuoto žmogaus praeitį, charakterį. Ji taip pat, kaip Judita, teigė, kad ieškomąjį pražudė narkotikai.

Moteris teigė, kad vyras yra miręs. Prieš tai ji išsiteiravo, ar jau praėjo 42 dienos po to, kai artimieji paskutinį kartą girdėjo jo balsą. Vardan tyrimo teko meluoti.

Prieš atsisveikindama moteris pabrėžė, kad nenorėtų, jog ją trikdytų kiti žmonės. Klaipėdietė pranašaujanti tik patiems artimiausiems ir tiems, kuriuos jai parodo aukštesnė jėga.

Policininkai netiki

Netradicinius tyrimo metodus Klaipėdos teisėsaugos pareigūnai vertina skeptiškai. Šiemet uostamiestyje buvo ieškoma 38 žmonių, 23 iš jų atsirado. Paieškos skyriaus pareigūnas Robertas Zizevičius teigė, kad nors ir girdėjo apie žmonių mėginimus kreiptis į ekstrasensus, neatsimena atvejo, kad jie būtų padėję. Policininkas nerekomendavo naudotis mistikų paslaugomis. Policija, gavusi pareiškimą apie asmens dingimą, per tris dienas pradeda paieškos bylą. Pasak R.Zizevičiaus, nei ekstrasensai, nei privatūs sekliai neturi tiek daug galimybių, lėšų ir patirties, kad greičiau atrastų dingusiuosius be žinios.

Buria ir kitur

Kaip teigia įvairūs šaltiniai, savo paslaugas Lietuvoje teikia 3-4 tūkst. bioenergetikų ir ekstrasensų. Kazachstane šiuo metu legaliai praktikuoja 15 tūkst. magų, būrėjų ir šamanų. Lenkijoje taip pat dar iki šiol tikima ekstrasensais, burtininkais, magais, kerėtojais. Vidutiniškai kas tris dienas Lenkijos policija vykdo tyrimus pagal aiškiaregių nurodymus. Spauda suskaičiavo, kad burtininkų „pagalba“ valstybei kainavo jau 3,5 milijono zlotų. Lenkijos policija neseniai patikrino 440 bylų, kurias tirdami policininkai naudojosi ekstrasensų pagalba. Paaiškėjo, kad 432 bylose ekstrasensų nurodymai buvo klaidingi arba beverčiai. Ir tik 8 iš 440, mažiau nei 2 procentai, bent kiek pataikė į tikslą.

Views All Time
Views All Time
7040
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!