Priešsantuokinė konsultacija

Kas yra priešsantuokinė konsultacija?

Pagrindinių vedybinio gyvenimo klausimų aptarimas prieš santuoką kartu su savo pasirinktu gyvenimo draugu (-e) ir pastoriumi / konsultantu. Ši konsultacija padeda ne tik pasiruošti santuokiniam gyvenimui, bet ir numatyti, ar jūsų gyvenimo draugo (-ės) pasirinkimas nebuvo klaidingas. Priešsantuokinė konsultacija padeda pasiruošti santuokai, bet negarantuoja, kad tai būtinai baigsis vestuvėmis.

Koks priešsantuokinės konsultacijos tikslas?

Svarbiausias dalykas santuokoje yra santykiai, todėl šioje sferoje negalima nieko daryti paskubomis ir be tam tinkamo pasiruošimo. Deja, jaunavedžiai dažniausia tikisi, kad jų meilė bei sąjunga bus iki mirties, ir galvoja, kad jiems neatsitiks taip, kaip atsitinka daugumai porų, kurios išsiskiria. Toks naivus tikėjimas ir mąstymas dažniausia būna niekuo nepagrįstas arba grindžiamas tik šiandieniniais jausmais, kas būsimus sutuoktinius padaro visiškai nepasiruošusius pasitikti įvairius santuokinio gyvenimo sunkumus, išbandymus ir krizes. Tad priešsantuokinės konsultacijos tikslas ir yra perspėti būsimus sutuoktinius apie galimus sunkumus ir apmokyti, kaip juos pasitikti bei spręsti, o būsimųjų jaunavedžių pareiga yra gerai išanalizuoti per tą laiką savo santykius ir tokiu būdu sukurti gerą pamatą būsimai savo santuokai. Todėl priešsantuokinė konsultacija yra labiau privilegija nei pareiga!

Kaip vyksta priešsantuokinė konsultacija?

Pradedant priešsantuokinės konsultacijos užsiėmimus, pirmiausia rekomenduotina kiekvienam individualiai su pastoriumi / konsultantu apžvelgti temą, kuri padeda apžvelgti jūsų pasirinkto draugo(-ės) charakterio bruožus, gyvenimo būdą, kultūrą, dvasinį gyvenimą ir dar kartą įvertinti savo pasirinkimą.
Jeigu po šios konsultacijos dalies jūs tvirtai apsisprendėte likti toliau su savo draugu (-e) ir trokštate su juo (ja) sujungti savo gyvenimą, tuomet patartina pradėti nuo sužadėtuvių temos, kuri padeda geriau suprasti ypatingo pasiruošimo svarbą santuokai. Po šio susitikimo galima patiems išsirinkti tolimesnes temas, kurios jums labiausiai patinka ar yra tuo metu reikalingos.
Išsirinkus temą, pateikiamos praktinės užduotys, testai, klausimai, tam tikra medžiaga apsvarstymui bei žodinė konsultacija (besiruošiantys santuokai į klausimus atsakinėja individualiai ir tik raštu, po to abiejų atsakymai sulyginami ir aptariami kartu su pastorium / konsultantu).

Kuo remiantis pravedama priešsantuokinė konsultacija?

Visi šioje konsultacijoje pateikiami principai yra krikščioniški, t. y. remiantis Šv. Raštu bei Jėzaus mokymu. Jeigu jūs norite sustiprinti savo santykius ne tik su būsimu sutuoktiniu, bet ir su Dievu, tuomet rekomenduotina pasirinkti dvasinį šeimos kursą „Laiminga šeima“.

Kada geriausia pradėti lankyti priešsantuokinės konsultacijos užsiėmimus?

Priešsantuokinę konsultaciją geriausia pradėti tuomet, kai iki santuokos lieka ne mažiau kaip 3 mėnesiai ir ne daugiau kaip 9 mėnesiai.

Kodėl reikalinga lankyti priešsantuokinės konsultacijos užsiėmimus?

Priešsantuokinės konsultacijos kursus reikalinga praeiti tuomet, kai norima tinkamai pasiruošti santuokai bei gauti oficialų Septintosios dienos adventistų Bažnyčios dvasinį santuokos palaiminimą. Tai reikalinga, kad pastorius galėtų įsitikinti, kad jų santykiai turi tvirtą pagrindą pagrįstą Šv. Rašto mokymu ir kad planuojama santuoka atitinka visus LR įstatymų ir Adventistų Bažnyčios nuostatų reikalavimus.

Klausimai, kurie dažniausia aptariami priešsantuokinėje konsultacijoje:

 • Įvardyk, kodėl pasirinkai būtent šį žmogų? Ką gali pasakyti apie jo charakterio ypatumus?
 • Kokia sužadėtuvių prasmė, kada jos daromos ir kas jas atlieka?
 • Kas yra santuoka ir koks yra  jos tikslas?
 • Kas pasikeis jūsų santykiuose po vestuvių?
 • Koks skirtumas tarp meilės, susižavėjimo ir aistros?
 • Kiek jūsų požiūris į finansus panašus ar skiriasi nuo jūsų tėvų?
 • Ko tikitės iš santuokos?
 • Kokias kliūtis numatai, kurias tau reikės įveikti, norint turėti laimingą santuoką?
 • Kas tokio yra tavo ar tavo sužadėtinio (-ės) tėvų santuokoje, kas tau patinka ar nepatinka?
 • Kaip tu norėtum, kad tau būtų parodyta meilės, šilumos bei švelnumo jausmai namuose bei viešumoje?
 • Ar yra kas tokio pas tave ar tavo praeityje, kas galėtų stipriai paveikti tavo santuoką?
 • Žiūrint į tai, kiek santuokų išyra šiandien, kodėl galvoji, kad su tavąja taip neatsitiks?
 • Kokių pokyčių tikiesi iš savo partnerio po vestuvių? Ką reikš tau, jeigu pokyčiai nebus tokie, kokių tikėjais?
 • Kas yra „medaus mėnuo“ ir koks jo tikslas?
 • Kokie skirtumai yra tarp jūsų, kurie gali sustiprinti arba susilpninti jūsų santykius?
 • Kaip suprantate atleidimą santuokoje?
 • Jeigu tau reikėtų parašyti laišką jo/s tėvams, pasakant, kodėl norėtum su džiaugsmu prisijungti prie jų šeimos, ką parašytum?
 • Ką manai daryti su tais bruožais, kurie tau nepatinka tavo būsimo sutuoktinio tėvuose?
 • Kiek pinigų iš jūsų šeimos finansų tavo sutuoktinis galėtų išleisti be tavo leidimo / žinios? Kaip tai nusprendei?
 • Kokie yra jūsų abiejų šeimų norai, kuriuos jūs planuojate įtraukti į jūsų vestuvių planus?
 • Kokį skirtumą santuokoje  krikščionybė padaro lytiniuose santykiuose?
 • Kaip reaguotumėt ar elgtumėtės,  jei po jūsų santuokos kitas žmogus susižavėtų jumis ir stengtųsi suartėti su jumis?
 • Kiek vaikų būtų geriausia turėti ir ką apie tai mano tavo išrinktasis (-oji)?
 • Kokie yra dalykai, apie kuriuos tau atrodo negalėtum  pasakyt / kalbėt?
 • Koks yra tavo temperamentas ir koks tavo sužadėtinio (-ės) ir kaip tai veikia jūsų draugystę?

Sužadėtuvės

Sužadėtuvių ir vestuvių žiedai dovanojami nuo seno ir turi gilias mitologines šaknis. Žiedai yra ir simboliai, ir ceremonijos dalis. Sužadėtuvių žiedas – tai pažadas tekėti, o vestuvinis žiedas – ištikimybės pažadas. Kokį žiedą pasirinkti tokia ypatinga proga?

Sužadėtuvių žiedai

Sužadėtuvių žiedus imta dovanoti senovės Romoje. Jei vyro išrinktoji priimdavo žiedą, ji pasižadėdavo tekėti ir įstatymiškai jau priklausė vyriškiui. Populiaru dovanoti sužadėtuvių žiedus su deimantais, kurie simbolizuoja apsaugą nuo piktųjų dvasių, besikėsinančių į jaunąją porą. Be to, deimantų skaidrumas simbolizuoja tyrumą, o tvirtumas – būsimos santuokos tvirtybę. Pirmasis sužadėtuvių žiedą su deimantu padovanojo Austrijos valdovas Maksimilijonas I savo būsimai žmonai Marijai iš Burgundijos dar 1477 m.

Dažnai sužadėtiniai renkasi žiedus iš balto aukso ar platinos, rečiau – iš geltono aukso. Deimantai, inkrustuoti į baltos spalvos metalą, išryškėja labiau.

Taip pat populiaru sužadėtuvių žiede išgraviruoti poros vardus ir, jei jau žinoma, būsimų vestuvių datą.

Anksčiau žiedai būdavo dovanojami tik merginai, tačiau šiandien vis populiariau žiedus užsidėti abiem: ir nuotakai, ir būsimam jaunikiui. Žiedai gali būti ir vienodi, ir skirtingi – simbolinė prasmė išlieka tokia pati.

Vestuviniai žiedai

Vestuviniai žiedai jau 17 a. pr.Kr. Egipte turėjo didelę reikšmę. Žiedas simbolizavo amžiną meilę ir buvo nešiojamas ant kairės rankos trečiojo piršto, mat buvo tikima, kad būtent iš šio piršto kraujas vena teka tiesiai į širdį. Šiandien Lietuvoje vestuvių žiedas nešiojamas ant dešinės, o didžiojoje pasaulio dalyje – ant kairės rankos ketvirto piršto. Vestuvinius žiedus iki ceremonijos tradiciškai turi vyriausias pabrolys.

Jei pora jau turi sužadėtuvių žiedus, yra kelios galimybės. Ceremonijos metu vestuvinius žiedus mauti ant sužadėtuvių žiedų. Taip pat galima sužadėtuvių žiedą užsimauti ant vienos rankos, o vestuvių – ant kitos. Šitaip apsaugotumėte žiedus nuo trinties ir susibraižymo.

Pastaruoju metu į madą vėl grįžta platūs geltono aukso žiedai, kuriuos nešiojo ir mūsų tėvai bei seneliai. Taip pat madinga balto ir geltono aukso kombinacija, kai žiedas dalinamas į dvi spalvas horizontaliai ar vertikaliai. Tiesa, reikia turėti omenyje, kad horizontalūs dvispalviai žiedai bus brangesni nei vertikalūs dvispalviai ar vienspalviai, todėl kad tam, jog pagamintų tokį žiedą, juvelyrui teks gaminti du žiedus iš skirtingo metalo ir tik tada juos sulieti.

Pasaulio juvelyrai siūlo žiedams rinktis bent dalį geltono aukso. Nors balto ir geltono aukso kainos panašios, tačiau žiedai vien iš balto aukso atrodo kiek pigiau, o daug kam tiesiog primena sidabrą. Taigi geltonas auksas papuošia žiedą.  

Priešsantuokinė konsultacija

Kas yra priešsantuokinė konsultacija?

Pagrindinių vedybinio gyvenimo klausimų aptarimas prieš santuoką kartu su savo pasirinktu gyvenimo draugu (-e) ir pastoriumi / konsultantu. Ši konsultacija padeda ne tik pasiruošti santuokiniam gyvenimui, bet ir numatyti, ar jūsų gyvenimo draugo (-ės) pasirinkimas nebuvo klaidingas. Priešsantuokinė konsultacija padeda pasiruošti santuokai, bet negarantuoja, kad tai būtinai baigsis vestuvėmis.

Views All Time
Views All Time
11237
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!