Šiandien minima ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo Karūnavimo diena. Liepos šeštąją pasaulis mini ir Tarptautinę bučinių dieną.

Nėra žinoma, kada tiksliai atsirado bučinys. Nėra jo išradėjo. Tačiau aišku, kad dabar bučinys yra kultūros reiškinys. Besibučiuojančius žmones matome filmuose, gatvėje. Taip formuojasi stereotipas, kad tam tikru metu turime bučiuotis. Meilę galima išreikšti anaiptol nebūtinai bučiniu, bet kitomis glamonėmis, tačiau mūsų visuomenėje šį jausmą, visų pirma, reiškia bučinys.

Yra užfiksuota keletas labai įdomių faktų. Pavyzdžiui, pirmąkart televizijos ekrane pasibučiavo aktoriai Mey Irvin ir Džonas S. Raye 30 sekundžių Tomo Edisono filme „Bučinys”. Tai buvo 1896 metais.

Filmas, kuriame užfiksuota daugiausiai bučinių yra 1926 metais pastatytas “Don Žuanas”. Jame suskaičiuotas 191 bučinys.

Ilgiausiai trukęs bučinys užfiksuotas 1940-ųjų filme „Dabar tu armijoj” (You’re in the Army Now). Jme aktoriai Redžis Tumi ir Džeinė Vaimer bučiavosi 185 sekundes.

Bučinių rekordasbuvo užfiksuotas tuomet, kai amerikietis ?. Volframas 1990 m. rugsėjo 15 d. Minesotoje vieno festivalio metu per 8 val. pabučiavo 8001 žmogų. Kiekvieną žmogų jis bučiavo kas 3,6 sekundės.

Įžymiausiais pasaulyje bučiniais laikomi Kazanovos, Judo, Drakulos, Džeimso Bondo bei žaviosios Merlin Monro oro bučiniai.

Ši šventė Lietuvoje nėra oficialiai švenčiama, tačiau kiekvienas iš mūsų ją galime minėti, kaip tinkami. Juk bučiniai ir jais išreiškiami jausmai nekainuoja nieko.

Views All Time
Views All Time
3256
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!