Manau įsimylėjau. Ar pažįstamas jausmas? Kai jauti lengvą šiurpuliuką? Kai atrodo tuoj sprogsi iš nekantrumo? Kai nežinai, kaip ištverti dar vieną akimirką, be savo mylimojo?.. Pažįstamas jausmas, ar ne… Jūs manot, kad aš apie meilę vyrui? Oi, klystate. Meilė turi daug veidų. Įsimylėjau Salomėją Nėrį. Neneigsiu, ji buvo malonaus veido moteriškė, o ir atrodė visada tvarkinga ir pasitempusi. Tačiau ne apie jos išvaizdą mums kalbėjo mokykloje, o apie tai, kokią savo sielos ir gyvenimo dalelę poetė mums paliko.

Nors gilintis į Salomėjos Nėries kūrybą negaliu, nesu tokia ekspertė ir šį malonų ir įdomų užsiėmimą paliksiu literatams. Tačiau. Galiu ir noriu pasidalinti savo pamąstymas apie poetės asmenybę. Mane ji labai įkvepia.

Matau, Salomėją Nėrį, kaip drąsią, daug dirbančią, ambicingą, talentingą ir tuo pat metu kuklią ir nuolankią moterį. Tai tiesiog tobulas derinys. Nemanote? Turėdama beribių ambicijų, kantrumo ir darbingumo ši moteris įėjo į istoriją. Nors Salomėja Nėris vertinama prieštaringai, nemanau, kad vertėtų ją smerkti. Ar galima smerkti žmogų, jei jis keičiasi kartu su laiku, aplinkybėmis; jei paveiktas savo aplinkos (tiesiog pačios gyvenimo) priėmė kažkokį sprendimą, o po to persigalvojo. Kažkur girdėjau nuostabų posakį: “Savo nuomonės nekeičia tik kvailiai ir numirėliai”. Argi, ne tiesa?

Mane įkvepia poetės darbai, jos gyvenimas su vyru. Abu būdami menininkai, jie paliko vienas kitam vietos kurti. Jei kas domėjosi Salomėjos Nėries gyvenimu, aišku, domėjosi ir jos namais. O tame mažame rojuje buvo įrengtas vienas įdomus paprastų namų patobulinimas. Salomėjos ir Bernardo darbo kambarių duryse buvo įrengti nedideli langeliai. Kai vienas ar kitas santuokinis kurdavo, kitas jam netrukdydavo. Kas iš mūsų gali pasimėgauti tokia laisva ir darbinga dvasia savo namuose. O juk kūryba yra mūsų esybės pagrindas. Nesvarbu ar moteris, ar vyras. Žmogus turi kurti, pradedant mezginiais, rankdarbiais, drožinėtomis dūdelėmis ir baigiant romanais, poezija ar verslo planais. Juk kūryba tai meilės išraiška. Meilės gyvenimui. Todėl kuriančios asmenybės, tokios kaip Salomėja Nėris mane ir įkvėpia.

Nors tai gal ir tėra vaikiškas susižavėjimas, o ne meilė?

Views All Time
Views All Time
2434
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!