“Prašau, einam šį vakarą kur nors. Labai labai noriu pasibučiuoti”, – neatlyžo draugė Elė. Vos prieš mėnesį ji išsiskyrė su vaikinu, kuris vietą šalia jos lovoje užėmė trejus metus.

Nežinau, kaip ilgai jo vieta buvo Elės širdyje. Suprantu ją: aistringi bučiniai baigėsi daug anksčiau. Ir ne tik. “Guliu, kaip guminė lėlė ir nebejaučiu jokios ugnies”, – guosdavosi ji man, piešdama porelės rutiną: valgio gaminimas, namų ruoša, televizorius, jo neišauklėti draugai, sujaukiantys kambarius, dvokiančios kojinės. Elę įsivaizduodavau, kaip nervingą namų šeimininkę, kojas nusidepiliuojančią tik todėl, kad ruošiasi gimtadienio vakarėliui darbe.

Klausydavausi jos “naminių” istorijų paslapčia džiūgaudama, kad nesėdžiu namuose su sidabrine “take away” dėžute iš vietinio kinų restorano ir nesiginčiju su TV pultą kontroliuojančiu draugu, ką šį vakarą žiūrėsime. Mano šaldytuve jau savaitę guli suvytusi morka, nes vietoje to, kad gaminčiau vakarienę, susitikinėju su draugais, lankausi vakarėliuose ir turiu laiko dvasiniam penui: muziejai, kino filmai, pasivaikščiojimai, knygos. Jaučiuosi žavi ir laisva. Manęs neslegia buitiniai rūpesčiai. Esu morališkai ir fiziškai pranašesnė už Elę.

Taip mąsčiau klausydama draugės. Tačiau grįždama namo, nublizgintais aukštakulniais sklaidydama rudens lapus, prisiminiau ir savo turėtą trejų metų bendro gyvenimo istoriją. Nepamenu, kuriuo metu staiga nustojau sąžiningai atlikti depiliacijos procedūras, jau nekalbant apie makiažą, šukuoseną. Prie savo vaikino nesigėdindavau atlikti net slapčiausius reikalus. Ir guminės lėlės jausmas labai pažįstamas. Buvau kaip Elė – nervinga namų šeimininkė. Mano vaikiną rutina tikriausiai slėgdavo tik tuomet, kai aš atsukusi nugarą pareikšdavau, kad šiandien pavargau, kai jam norėdavosi aistringos nakties. Nesupratome vienas kito. Norėjome skirtingų gyvenimų.

Džiaugiuosi atsitokėjusi. Džiaugiuosi pastebėdama parku lėtai vaikštinėjančią, susiglaudusią senukų porelę. Atrodo, kaip pirmas pasimatymas. Tokiais momentais tikiu, kad meilė gali trukti ilgai. Tol, kol vyras ir moteris žavisi vienas kitu.

Views All Time
Views All Time
3299
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!