Poros ateitį gali nulemti pirmasis bučinys, nustatė mokslininkai
Pirmasis bučinys – išskirtinai jaudinanti kiekvieno ir kiekvienos romantiškų tarpusavio santykių akimirka. O dabar mokslininkų dėka sužinojome, kad jis ko gero yra svarbesnis, nei buvo manyta.
Jei vyrams bučinys gali būti „tik bučinys“, tai moterims jis yra lemiamas suderinamumo arba nesuderinamumo su partneriu kriterijus, teigia dienraštis. Mokslininkai tvirtina, kad moterys jį naudoja išsamiai ir visapusiškai cheminių ir jausminių indikatorių, kuriais partneriai apsikeičia liesdami vienas kitą lūpomis, analizei.
„Geras bučinys“ įtikins ją, kad dėl šio partnerio verta pakovoti, tuo tarpu blogai besibučiuojantis vyras vargu ar gali tikėtis bent pakvietimo kavos puodeliui.
Pasak mokslininkų, ilgalaikėje perspektyvoje moteris naudoja bučinį kaip priemonę ryšiui užmegzti bei įsitikinti, kad partneris jai ištikimas ir suinteresuotas tolimesniais santykiais.
Kur kas mažiau bučinys svarbus vyrams. Kai kuriais atvejais jis gali būti pasitelktas apsikeitimui „hormonine informacija“, bet paprastai jis vertinamas kaip sekso preliudija. Tyrėjų teigimu geras bučinys vyrams – toks bučinys, per kurį jis naudoja savo liežuvį, priversdamas partnerę dejuoti iš malonumo.
„Bučinio metu perduodama informacija gali turėti lemiamos reikšmės romantiškiems santykiams ar net tapti svarbiausia jų nutraukimo priežastimi. Prie romantiškos sąjungos veda daug kelių, tačiau bučinys – ir ypač pirmasis – gali viską sugadinti“, – tvirtina Albany universiteto (JAV) profesorius dr. Gordonas Gallupas.
Internetiniame žurnale „Evolutionary Psychology“ paskelbto tyrimo autoriai teigia, kad partneriai bučiuodamiesi keičiasi informacija apie savo sveikatą.
Šią informacija – sąmoningai arba nesąmoningai – kaupia ir interpretuoja abu, tačiau ji yra kur kas svarbesnė moteriai, nes ji labiau suinteresuota ilgalaikiais santykiais – priešingai nei vyras, kuris, pasak tyrėjų, dažnai veikia „siekdamas naudos“.
Moterims būdinga besibučiuojant kreipti daugiau dėmesio į partnerio burnos kvapo gaivumą, jo burnos ertmės skonį ir dantų sveikatą.
„Moterys teikia didesnę reikšmę bučiniui renkantis partnerį. Mūsų tyrimo rezultatai liudija, kad moterys visuomet įvertina savo partnerio mokėjimą bučiuotis remiantis cheminiais duomenimis, tai yra, kvapu ir skoniu. Tyrimas rodo, kad jausmingas bučinys galėjo atsirasti kaip adaptyvi merginimo strategija, kuri naudojama kaip partnerio pasirinkimo algoritmas, seksualinio susijaudinimo pasiekimo ir jo suvokimo priemonė, o taip pat kaip tvirtų tarpusavio santykių užmezgimo būdas“, – sakoma tyrimo išvadose.
Daugiau nei 50 proc. atvejų moterys atsisakydavo sekso su partneriu, jei pirmasis bučinys su juo būdavo nemalonus. Taip pat nustatyta, kad beveik pusė jų per pirmąjį pasimatymą bučiuojantis neleisdavo „naudoti“ liežuvį. Tuo tarpu vyrai – priešingai: jie pasirodė esantys kur kas mažiau išrankūs ir visi be išimties norėdavo sekso, nepaisant to, kad partnerė blogai bučiuodavosi. O kartais jie nė nesivargindavo dėl paruošiamųjų bučinių.
Mokslininkai išsiaiškino, kad užmezgus santykius vyrai paprastai praranda susidomėjimą bučiniais, tuo tarpu moterys kaip ir anksčiau jiems teikia didelę reikšmę. Joms taip pat labiau nei vyrams būdinga bučiuoti savo partnerį po fizinio artumo.
Amerikiečių mokslininkų tyrimas paremtas trijų apklausų, kuriose iš viso dalyvavo daugiau nei tūkstantis 18 – 25 metų studentų, rezultatais. Tyrimą vykdė Albany universiteto, Niujorko miesto universiteto ir Albright koledžo dėstytojai.