Kaip rašyti laišką?

Kaip rašyti laišką?

Atsiradus kompiuteriams ir bevieliams telefonams, visai sunyko epistoliarinis žanras. O juk kaip malonu gauti laišką! Tačiau rašyti laiškus vėl madinga, todėl primiršusiems, kaip tai daroma, pateikiu vieną kitą pavyzdėlį.

Pirmo laiško struktūra:

Kaip turi atrodyti pirmoji žinutė? Pirmiausia, ji neturi būti nei per trumpa [tai pabrėžtų tingumą], nei per ilgas [atskleistų jūsų per dideles pastangas ir atrodytų nuobodžiai].

Straipsniai 1 reklama

Niekada neapsiriksite, jei pirmasis laiškas bus tokios sudeties kaip paprasčiausios mokykloje rašyto laiško. Trys pagrindines laiško pastraipos: pirma apie tai, kuo Jus sužavėjo tas žmogus kuriam rašote, antra – apie save, trečia – „atrašyk man“.

Nepersistenkite svarstydami, šlifuodami sakinius ir ką rašyti. Pasikliaukite pirmuoju įspūdžiu apie jus sudominusį žmogų.

Laiško pavadinime geriau nevartoti tokių kasdieninių žodžių kaip tiesiog „labas“, „Sveikas” ir pan. Taip pat jei rašysite laišką be pavadinimo, tai pasakys tik jūsų nerūpestingumą. Tikrai galite sugalvoti ką nors gražesnio ir protingesnio. Jeigu antraštė parodys jūsų atsaką į konkretaus žmogaus anketą ir joje paminėtus dalykus, tiesiog puiku!

Tikrinkite savo parašytus žodžius! Jeigu padarote daug klaidų tai gali pastebėti ir sudaryti neigiamą įspūdį partneriams, kad jūs nelabai kreipiate dėmesį į tai, ką darote. Jei neskiriate pakankamai dėmesio laiško rašymui, ar skirsite jo santykiams?

Meilės laiškai

Meilės laiškai – subtilus dalykas. Jeigu įtariate, kad vaikinas gali būti įsimylėjęs, pats laikas pakalbėti ir apie tokius laiškus. Meilės laiškai – patys pavojingiausi. Niekada nežinai, kam jie paklius į rankas, kas juos perskaitys. Vis dėlto išauš diena, kai jūsų sūnus ar dukra tokį laišką parašys. Vadinasi, neprašausite kuo anksčiau pamokę, kad jausmus galima išreikšti ir netiesiogiai, kad juos galima suprasti ir iš laiško stiliaus, ir iš intonacijos. Sakoma, kad patys tobuliausi meilės laiškai yra parašomi ant smėlio.

Atsiprašymo laiškai

Įsivaizduokite, kad jūsų vaikas netyčia išdaužė kaimynės langą. Net jeigu kaimynė buvo šalia, ir vaikas jos atsiprašė, reikėtų rašyti ir laišką. Kartu su vaiku parašykite trumpą atsiprašymo laiškelį ir pasiūlykite atlyginti nuostolius.

Padėkos laiškai

Nuo pat pradžių mokykite vaiką, kad laiškas prasideda kreipiniu. Kad laiškas turi turinį [privalome kažką rašyti]. Ir visada jį pasirašome. Jei vaikas nori prirašyti, kodėl yra dėkingas arba kaip panaudos dovaną – padėkite jam. Ir išnaudokite palankią progą paaiškinti, kodėl nederėtų pirkti ir siųsti jau parašytų padėkos atvirlaiškių. Juk mūsų tikslas – asmeniškai padėkoti, o toks atvirlaiškis atlieka visiškai priešingą darbą.

Views All Time
Views All Time
3135
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

81 − = 76