Pasibaigus meilės švenčių šurmuliui, skelbiame „rožinės mažylės“ testo rezultatus ir originalius meilės prisipažinimus. Apklausoje apie meilę dalyvavo beveik 700 žmonių, daugiausia, žinoma, merginų. Beveik visi (94% apklaustųjų) nurodė šiuo metu turintys savo antrąją pusę.

Apklausa parodė, kad lietuvaičiai yra pastovūs ir renkasi ilgalaikius santykius. Daugelis porų draugauja palyginti ilgai – 67% atsakiusiųjų santykiai tęsiasi 1-3 metus ir ilgiau. Priešingai nei įprasta manyti, jauni žmonės neskuba turėti lytinių santykių – pirmajam seksui jaunuoliai dažniausiai pasiryžta po daugiau nei 3 mėnesių draugystės (37%), o kitiems prireikia net 1-2 metų. Pirmąją pažinties naktį pasimyli tik 4% apklaustųjų.

Testo rezultatai patvirtina, kad į lytinius santykius daugelis žmonių žiūri atsakingai, tad ir pirmajam kartui pasiruošia iš anksto – 47% atsakė, kad šiam įvykiui buvo tinkama vieta ir laikas. Ketvirtadalio apklausos dalyvių pirmasis kartas įvyko spontaniškai.

Kontracepcijos pasirinkimas taip pat parodo atsakingą požiūrį į seksą. 78% respondentų pirmą kartą mylėdamiesi naudojo patikimas apsaugos nuo nėštumo priemones: prezervatyvus arba kontraceptines piliules. Visgi maždaug kas penktas jaunuolis saugojosi nepatikimomis priemonėmis arba apskritai nesisaugojo.

Meilė ir pasitikėjimas yra du pagrindiniai dalykai, nulemiantys apsisprendimą mylėtis su nauju partneriu. Po jų seka „jausmas, kad esame skirti vienas kitam“ ir lytinis potraukis. Daugelį „rožinės mažylės“ testo dalyvių jaudina maudymasis kartu duše, romantinė aplinka. Klasikine sekso preliudija išlieka bučiniai, taip mylėtis pradeda daugiau nei pusė testo dalyvių.

Nors pirmajam seksui jaunuoliai pasiryžta palyginti negreit, visgi mylisi gana dažnai: kasdien 9%, 4-6 kartus per savaitę 24%, 2-3 kartus per savaitę 39% respondentų. Mylėdamiesi žmonės daugiausia galvoja, kaip partneriui suteikti daugiau malonumo (62%) arba tiesiog mėgaujasi seksu (50%).

Populiariausios vietos, kuriose teko mylėtis apklausos dalyviams yra automobilis, dušas, vonia ir paplūdimys. Tačiau meilės nuotykių jaunimas patiria ir neįprastose vietose, pavyzdžiui, vyrų tualete, lifte, traukinyje ar ligoninėje.

Views All Time
Views All Time
2725
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!