Moterys gali išmokti įveikti išsiskyrimo nuoskaudą. Ir vėl įsimylėti.

Nutrauk beviltiškus santykius — jis tikras niekšelis

Daugelis nusivylusių moterų kaltina save dėl to, kas įvyko: kad pamilo vyrus, piktnaudžiavusius jų pasitikėjimu, — ir pradeda manyti esančios kvailelės arba mazochistės. Taip, iš tiesų, jei meilės romanai visada baigiasi skausmingai, vertėtų labai atidžiai išanalizuoti savo elgesį ir gal net kreiptis į specialistus. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad privalai save nubausti už padarytą klaidą — už meilę siaubingam vyrui. Juk aplink mus — didžiulis pasaulis, kuriame, deja, pasitaiko ir sukirmijusių obuolių…
Nepasiduok savigraužai — pirmiausia išklausyk kitų nuomonės: iš šalies dažnai geriau matyti.”

Liaukis išsisukinėjusi

Moterys, kurios jau žino, ką reiškia būti paliktoms, dažnai bijo vėl pradėti vaikščioti į pasimatymus, išsisukinėja nuo kvietimų ir nuolat ieško įtikinamų pasiteisinimų. “Garbingiausia” tokio atsisakymo priežastis, beje, joms atrodo darbas. Anot psichologų, gydant sudaužytą širdį išties patartina atliekamą energiją skirti darbui. Kita vertus, neturi apsiriboti tik darbu ir plušėti iki išsekimo, nes netrukus pasijusi pernelyg atsiribojusi nuo žmonių, — o tai jau labai blogai.

Psichologai tokiu atveju siūlo keisti nusistovėjusią kasdienybę. Pagalvok, ką dabar veiki tuo laiku, kurį seniau leisdavai bendraudama su kitais. Nebeišsigalvok kliūčių, atpančiok savo gyvenimą ir vėl eik pirmyn.

Nepulk stačia galva į lovą

Moterys, nusprendusios sudaryti paliaubas su vyrais, tarsi pasidalija į dvi grupes: vienos šoka į lovą nė nepagalvojusios, ką daro, o kitos vengia sekso, bijodamos, jog artimi santykiai su nauju vyru sugrąžins jas į skaudžią praeitį. Psichologai pataria vengti abiejų kraštutinumų, bet vis dėlto geriau suklysti iš atsargumo nei pernelyg skubant.

Pasiryžusi permiegoti su vos pažįstamu vyru visada rizikuoji likti įskaudinta. Ir užsikrėsti lytiniu būdu plintančiomis ligomis. Seksas su atsitiktiniu vyru tik trumpam nublankina prisiminimus. Tačiau netrukus jie sugrįš, ir dar skaudesni, o tada pajusi dar beviltiškesnę tuštumą, liūdesį bei nusivylimą. Atkreipk dėmesį ir į dar vieną psichologų pastabą: neskubėdama pradėti lytinių santykių, moteris atsikrato vyrų, kurie tiesiog nori su ja pasimylėti. Taigi ilgainiui lieka tik tas, kuris domisi ja ne vien dėl sekso.

Neversk naujo draugo mokėti už buvusiojo klaidas

Kartais įskaudinta moteris gana greitai ryžtasi užmegzti naują pažintį, tačiau nepajėgia įveikti ją apnikusių pesimistinių nuotaikų, kurios net ir pačius perspektyviausius santykius grasina pasmerkti nesėkmei. Na, argi gali viskas klostytis puikiai, jei moteris pati tuo netiki ir abejoja dėl kiekvieno savo naujojo bičiulio žingsnelio? Blogiausia, kad partnerį ji pradeda tyrinėti tarsi per mikroskopą ir perdėtai jautriai reaguoja, pastebėjusi nors menkiausią (esamą ar tik tariamą) jo ir eksdraugužio panašumą.

Psichologai pataria moterims nuo naujųjų savo partnerių neslėpti, ką yra tekę išgyventi, ir bičiulį vertinti pagal jo nuopelnus, o ne remiantis savo lakia vaizduote. Jeigu tave kadaise įskaudino koks nors netikėlis, tai dar nereiškia, kad visi vyrai — vienodi. Ir, be abejo, nepulk graudentis dėl siaubų, patirtų per pirmąjį pasimatymą. Bet jei ankstesnių santykių aidas kelia grėsmę naujajai sąjungai, būtinai atvirai pasikalbėk apie tai su savo draugu.

Nepulk vyrui į glėbį vien dėl to, kad jis — buvusiojo priešingybė

Kažkodėl dauguma moterų mano, kad vėl laimingos pasijus tik būdamos su visiškai į buvusį partnerį nepanašiu vyru. Taip jos dar kartą rizikuoja patekti į spąstus, nes sėkmingą draugystę lemia kur kas daugiau veiksnių. Tad jei nusvilai, neskubėk nerti į vandenį — rizikuoji paskęsti.

Mokykis kompromiso meno

Viena iš didžiausių klaidų, kurias gali padaryti moteris po nenusisekusio meilės ryšio, — tai susitaikyti su mintimi, kad niekada negaus to, ko trokšta. Seksologai pataria pernelyg daug nesitikėti — tada ir nepasijusi įskaudinta. Taigi net jeigu tavo reikalavimai ir labai dideli, neturėtum atsisakyti kompromiso. Kaip sakoma, geriau žvirblis saujoj nei jautis pievoj.

Views All Time
Views All Time
6235
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!