Anglų fizikas ir matematikas Isaacas Newton (1643-1727) išpranašavo pasaulio pabaigą 2060 metais. Pasak britų laikraščio “The Daily Telegraph”, vienas Kanados mokslininkas aptiko Jeruzalės bibliotekoje tarp Newtono dokumentų popieriaus lapą su šiuo skaičiumi. Televizijos stotis BBC šiai temai nusprendė skirti specialią laidą, sukūrė dokumentinį filmą “Newtonas: tamsusis eretikas” (Newton: The Dark Heretic). XVII amžiaus mokslininkas ir teologas, siekdamas iššifruoti Bibliją ir nustatyti tikslią apokalipsės datą, prirašė tūkstančius puslapių, tam skyrė 50 savo gyvenimo metų. Tačiau iki šiol nebuvo žinoma, kad jis užrašė net konkretų skaičių. Dokumentai, tarp kurių buvo ir lapas su pasaulio pabaigos data, 250 metų gulėjo skrynioje Portsmuto grafo name, 1940 metais buvo parduoti “Sotheby’s” aukcione. Dalį jų įsigijo vienas žydų kolekcininkas, jo turtas vėliau atiteko bibliotekai.
“Per pastaruosius dešimt metų paaiškėjo, kad Newtonas buvo apokaliptiškai nusiteikęs mąstytojas”, – teigia dokumentinio filmo kūrėjas Malcolmas Neaumas.
1727 metais miręs Newtonas laikomas moderniosios fizikos pradininku, labiausiai žinomas traukos dėsnio atradimu, kurį, spėjama, padarė, kai jam ant galvos nukrito obuolys.

Šaltinis: Laikraštis Lietuvos žinios

Views All Time
Views All Time
4742
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!