Pirmoje dalyje trumpai aptarėm ir panagrinėjom pagrindines sportinės meškerės dalis. Dabar paminėsiu kelis labai svarbius privalumus. Labai svarbus yra užmetimo tikslumas, nes esant vienodam valo ilgiu, jūs visada užmesite į tą pačią vietą, būtent ten, kur jaukinote žuvį, ir jums nereikės imtis jokių papildomų priemonių, žymint valą ar jį kitaip tvirtinant, kaip tai daroma žvejojant meškere su rite. Žinoma, aš jokiu būdu nesakau pamiršti tokias meškeres su ritėmis, nes esant didesniam gyliui, be jų neišsiversim.

Bent man sportinėmis meškerėmis patogiausia žvejoti iš valtelių. Meškerę renkuosi pagal gylį, kuriame esu numatęs žvejoti. Paprastai, jei gylis yra apie 3-4 metrus, imu 6 metrų meškerykotį, jo man pilnai užtenka, nes žvejojant iš valties nereikia kažkur toli užmetinėti. Na jei gylis jau apie 4-5 metrus ar dar šiek tiek giliau, tai reikėtų 7 ar net 8 metrų meškerės. Žvejojant upėse, nuo kranto, tokios meškerės taip pat labai patogios, nes jomis labai patogu prilaikyti plūdę srovėje („ant prilaikymo”).

Dabar apie sistemėles: valą, plūdes, svarelius ir kabliukus. Kaip ir kitose meškerėse, taip ir sportinėse, viskas turi būti suderinta. Yra šiokia tokia taisyklė: renkantis valo storį, siūloma laikytis tokios proporcijos – pagrindinis valas būtų storesnis už pavadėlį 0,04 mm. Pavyzdžiui jei pagrindinis valas yra pasirenkamas 0,14 mm, tai pavadėlis bus 0,10 mm. Tačiau aišku galimi kažkokie nukrypimai, nes čia nėra taisyklė, o tik rekomendacija. Taigi, pagrindinį valą siūlyčiau rinktis 0,14-0,16 mm diametro, ir pavadėliams atitinkamai 0,10-0,12 mm. Atskirais atvejais pavadėlį galima dar šiek tiek pastorinti, tačiau dabartiniai valai yra pakankamai stiprūs ir išlaiko tikrai nemažų žuvų pasipriešinimą. Štai kaip per žvejoklių mee‘tą Ginučiuose visų gerbiamas Sigutis berods 9 metrų meškerykočiu ir 0,10 mm pavadėliu sėkmingai išlupo apie 2 kilogramų karšį. Tikri sportininkai valus dar plonina ir pavadėliai būna net iki 0,06 mm, tačiau mėgėjiškai žvejybai tokių pavadėlių aš nesiūlyčiau. Visa tai parodo ir paneigia kai kurių skeptiškai nusiteikusių žvejų pasakymus, kad sportine meškere galima ištraukti tik mažas kuojikes ir aukšles. Tai tikrai neteisybė. Ne kartą su draugu 7 metrų meškerėm ir 0.10 mm pavadėliais esam traukę kilograminius karosus.

Kaip išmatuoti valą, kuris bus reikalingas meškerei? Paprasčiausias būdas yra ištiesus meškerę užrišti mažą kilputę gale, ją pritvirtinti prie jau mūsų paruošto įtaisėlio, ir matuoti iki meškerės storgalio. Ilgesnio pagrindinio valo nereikia. Tačiau namų sąlygomis ne visada įmanoma ištiesti meškerę visu ilgiu, tuo labiau, jei ji yra 8 ar daugiau metrų. Tam reikalui, imamas jau minėtas laikiklis valui, ant kurio jūs laikysit savo paruoštą sistemėlę, ir ja paprasčiausiai išmatuojate. Taigi, jūs žinote koks jūsų meškerės ilgis, ir koks jūsų valo laikiklio ilgis, taigi nesunku paskaičiuoti ir sužinoti, kiek vijų jums reikia suvynioti. Tik prieš tai siūlyčiau išmatuoti jūsų turimą meškerykotį, nes kartais gamintojai daro paklaidą. Teko matyt ir iki 30 cm trumpesniu meškerių, neatitinkančių užrašo ant jų. Toliau tvirtiname pasirinktą plūdę. Plūdę tvirtinkite mažiausiai 2-iem, o geriau ir 3-im „kembrikėliais”, tai patikimiau fiksuos sureguliuotą gylį. Tačiau „kembrikėliai” turėtų būti taip pat tinkamai parinkti – jie negali būti nei per laisvi, nei per stipriai užspausti valo. Panašiai kaip užveržiant slankiojantį mazgą tolimojo užmetimo meškerei, jei per stipriai užveršite, tai reguliuojant gylį jūs galite pažeisti valą, na, o jei per laisvai, tai dažnai nusimuš gylis.

Sekantis žingsnis – reikia priderintis svarelius. Yra daug įvairių nuomonių, kaip reikia išdėstyti svarelius. Tai plačiai buvo diskutuojama įvairiuose žūklės leidiniuose, ir visos sistemėlės turi savo privalumu ir trūkumu. Apie juos mes galėsime padiskutuot kituose straipsniuose, o dabar aš pakalbėsiu apie vieną iš jų, kurį dažniausiai naudoju aš. Tai labai paprastas svarelių išdėstymas. Ant rimtesnių gamintojų plūdžių, būna parašyta, kiek svorio joms reikia. Geros plūdės pasižymi tuo, kad jos atitinka savo žymėjimu tikrovėje. Jei ant plūdės parašyta 3 g, tai aš imu slankiojančią slyvutę apie 2,5 g ir su užspaudžiamu 0,5 g svareliu sureguliuoju viską iki galo. Reikia paminėti, kad jei slankiojanti švininė slyvutė yra be įmontuoto į ją plastmasinio „kembrikėlio”, tai reikia papildomai tarp tos slyvutės ir užspaudžiamo svarelio ant valo dar užmauti papildoma gabalėlį „kembrikėlio” tam, kad slyvute neužsiplaktu daužydamasi į užspaudžiamą svarelį ir būtų laisvai slankiojanti. Toliau padaroma kilpelė ir užneriamas pavadėlis. Na rodos surišom vieną sistemėlę, tai tam kartui tiek. Kitą kartą panagrinėsim kokias plūdes ir kokiais atvejais reikėtų pasirinkti, panagrinėsim kokio ilgio naudoti pavadėlius, kur juos laikyti ir kitus įdomius dalykėlius.

Views All Time
Views All Time
2397
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!