Žemės ūkio ministerijoje susitiko Žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos žvejų asociacijų ir Europos Komisijos Generalinio direktorato “Žuvininkystė”, Danijos, Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Ispanijos ekspertų delegacijos aptarti Lietuvos ir Europos Sąjungos 2001 – 2002 metų bendradarbiavimo rezultatų žuvininkystės srityje bei 2003 m. pasikeitimo žvejybos kvotomis Baltijos jūroje galimybių.

Kaip informavo Žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Vytautas Vaitiekūnas, šio dvi dienas trukusio susitikimo metu buvo pasikeista informacija apie žvejybinę situaciją Baltijos jūroje 2001-2002 metais, aptarta žuvų išteklių būklė Lietuvos ir Europos Sąjungos vandenyse, pasikeista nuomonėmis apie pagrindinių verslinių žuvų išsaugojimo Baltijos jūroje ilgalaikės strategijos įgyvendinimo rezultatus bei informacija apie Lietuvos ir Europos Sąjungos žvejybos laivyno, žuvų pramonės veiklą.

Šalys susitarė, kad nuo 2003 m. sausio 1 d. visi žvejojantys ES vandenyse Lietuvos laivai privalės turėti veikiančias palydovinio ryšio žvejybos laivų buvimo vietos nustatymo sistemas ir kas dvi valandas siųsti informaciją į Žvejybos stebėjimo centrą apie laivo buvimo vietą, greitį ir kursą. Laivas, kuriame minėtoji sistema suges, reikalingą informaciją taip pat reguliariai privalės perduoti centrui kitomis ryšio priemonėmis. Jei ir per mėnesį sistema nebus sutaisyta, laivas turės palikti ES vandenis. Palydovinio ryšio sistema užtikrina nuolatinę laivo buvimo vietos kontrolę ir tuo pačiu leidžia stebėti jį visos žvejybos metu.

Kaip ir pernai, Lietuvos ir Europos Sąjungos delegacijos sutarė pasikeisti žvejybos Baltijos jūroje kvotomis. Pagal šį susitarimą, 2003 m. Lietuvos laivai ES zonoje ir ES laivai Lietuvos zonoje galės sužvejoti iki 1100 t menkių, 500 t strimelių, 3000 t šprotų ir 500 vnt. lašišų.

Susitikimo metu buvo aptartas laivų skaičius, kuriuos ateinančiais metais kiekviena šalis įsileis žvejoti į savo išskirtinės ekonominės zonos vandenis. Nutarta, kad ES vandenyse galės žvejoti 70 Lietuvos laivų, bet vienu metu ne daugiau 40. Menkes žiauniniais tinklais galės žvejoti ne daugiau 10 laivų.

Parengė Jurga PALIONYTĖ

Views All Time
Views All Time
2966
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!