Kaip išsirinkti kelnaites?
| | | |

Kaip išsirinkti kelnaites?

Koreguojančios kelnaitės (angl. „control briefs“) – tai tamprios medžiagos kelnaitės labai aukštu liemeniu (dažnai besibaigiančiu virš moters talijos), pilnai dengiančios moters klubus bei užpakaliuką ir suteikiančios moteriai dailesnes formas. Tokios kelnaitės dėvimos po prigludusiais rūbais, norint figūrai suteikti grakštesnes formas. Klasikinio kirpimo kelnaitės (angl. „briefs“) – tai kelnaitės aukštu liemeniu, pilnai dengiančios moters užpakaliuką ir klubus. Tokių kelnaičių juosmens linija baigiasi ties moters talija arba truputį žemiau, kojų angų kirpimo linija žema, besibaigianti truputį žemiau moters klubų. Klasikinio kirpimo kelnaitės su giliomis kojų angų iškirptėmis (angl. „high cut briefs“) – tai kelnaitės aukštu liemeniu, pilnai dengiančios moters užpakaliuką, tačiau nedengiančios klubų. Tokių kelnaičių juosmens linija baigiasi ties moters talija arba truputį žemiau, o kojų angų kirpimo linija atidengia klubus. Kelnaitės pažemintu liemeniu (angl. „hipsters“) – tai klasikinio kirpimo kelnaitės pilnai dengiančios užpakaliuką ir klubus, tačiau jų juosmens linija baigiasi ties klubais. Taigi tai tiesiog patrumpintas „klasikinio kirpimo kelnaičių“ variantas.

„Stringus“ lietuvės perka rečiau
| | | | |

„Stringus“ lietuvės perka rečiau

Kelnaitės su virvele, dar vadinamos „stringais“, tampa vis mažiau populiarios tarp jaunų lietuvių, sako vyriškais ir moteriškais drabužiais prekiaujančio prekės ženklo „Monton“ atstovai. „Kiek anksčiau pastebėta tendencija – ilgą laiką buvę populiariausi, „stringai“ pamažu apleidžia savo pozicijas. Jaunos moterys mieliau perka patogesnius kelnaičių modelis: šortukus arba klasikinius trikampius“, – sako bendrovės „Baltika Lietuva“, valdančios ir prekės ženklą „Monton“, direktorė Viktorija Krolytė. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikiančio 12 „Monton“ parduotuvių tinklo atstovė sako, kad siaurikių daugiausia nuperka klaipėdietės. Pasak „Monton“ atstovės, ypač didelį dėmesį moterys šiuo metu teikia apatinio trikotažo audinių kokybei ir modelių patogumui. „Šiandien jau sunku įsivaizduoti kadaise madingų ir populiarių kaulinių korsetų suvaržytus moterų kūnus. Šių dienų gundymai yra kur kas žaismingesni. Moterys mielai renkasi romantiškus, švelnių spalvų ar klasikinius – juodus, baltus, raudonus – apatinius“, – sako V. Krolytė. Pašnekovė teigia, kad vidutiniškai vieno apsipirkimo metu apatiniam trikotažui moterys išleidžia 88 litus, maždaug tiek kainuoja liemenėlės ir kelnaičių komplektas „Monton“ parduotuvėse. „Sulėtėjusi ekonomika ir perkamoji galia didelės įtakos apatinio trikotažo pardavimams nepadarė – lietuvės nelinkusios taupyti apatinių sąskaita ir išleidžia vidutiniškai tiek pat, kiek ir anksčiau.

Stringai – pavojingi sveikatai
| | | | |

Stringai – pavojingi sveikatai

Atėjus į madą džinsams ir įvairaus tipo kelnėms itin pažemintu liemeniu, taip pat karštą vasaros dieną apsivilkus plono audinio drabužį vis daugiau merginų ir moterų renkasi kelnaites su juostele. Tačiau amerikiečių ginekologai visai neseniai ėmė skambinti pavojaus varpais įspėdami, kad nuolat vilkimos šios nedidelės, įvairiaspalvės nėriniuotos apatinės kelnaitės gali sukelti sveikatos problemų. Kelerius metus tyrinėdami įvairaus amžiaus merginų sveikatą, gydytojų grupė paskelbė, kad kasdien mūvimos šios kelnaitės gali būti daugelio infekcijų priežastis. Gydytojų teigimu, šios kelnaitės gali būti atsiradusių ir dažnai besikartojančių vaginalinio mielių užkrato bei šlapimo takų infekcijos priežastis, nes jos dažniausiai gaminamos iš sintetinių audinių, kurie sulaiko drėgmę. O šilta drėgna terpė idealiai tinka pavojingoms bakterijoms veistis. Be to, kelnaitės su juostele padeda greitai plisti atsiradusiai infekcijai, nes “stringų” juostele bakterijos iš tiesiosios žarnos nesunkiai “nukeliauja” į vaginą. Be to, sintetinė ir orui nelaidi kelnaičių juostelė žymiai stipriau dirgina, įbrėžia jautrią odą, ji greičiau iššunta, joje atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos lengvai patenka infekcija ir užkratas.

Ką reikia žinoti apie karštą apatinį trikotažą?
| | | | |

Ką reikia žinoti apie karštą apatinį trikotažą?

Kiekviena moteris stengiasi puoselėti savo grožį ir atrodyti gundančiai. Jos visada žino tam tikrų dalykų, kurie jas daro dar gražesnes. Bet, norėdama atrodyti kuo seksualiau, moteris dažniausiai to sieks pasitelkdama į pagalbą apatinį trikotažą. Ar žinote, ką reiškia karštas apatinis trikotažas? Kaip jis pabrėžia moters apvalumus ar padaro ją dar patrauklesnę… Kas teisybė, tai ne melas, kiekviena moteris prieš savo mylimąjį ar meilužį nori atrodyti kuo karštesnė. Liemenėlės ir stringai. Turbūt visi galvojate, kad tai paprasta ir nėra taip karšta. Atviros liemenėlės – štai kas karšta! Stringai – visi panašūs, bet gali būti ir skirtingi. Šiek tiek dengiantys kūną arba visai ne. Babydoll. Šios kategorijos apatinis trikotažas gali būti labai paprastas, tačiau tuo pačiu ir labai karštas. Galima pavadinti tai naktinukais, tačiau jie labiausiai pabrėžia krūtinę, o žemiau krinta kaip laisva skraistė. Dažniausiai tai būna dviejų dalių komplektukai su stringais. Kūno kojinės. Užsienyje seniai išpopuliarėjęs seksualus apatinis, Lietuvoje galima sakyti dar tik skinasi kelius į moterų komodas. Niekas nepaneigs, kad tai vienas seksualiausių apatinių. Tinkamai parinkus, su jomis moteris atrodys karščiau negu karštai! Ne paslaptis, kad šiek tiek pridengtas moters kūnas labiau gundo nei nuogas, o kūno kojinė 100% tai patvirtina lygiai priglusdama prie kiekvieno moters kūno išlinkimo… Rrrr…

Dažna infekcijų priežastis – kelnaitės su juostele
| | | | |

Dažna infekcijų priežastis – kelnaitės su juostele

Kelnaitės su juostele, vadinamieji stringai, gali sukelti sveikatos rūpesčių. Šį amerikiečių ginekologų įspėjimą turėtų prisiminti į apatinių drabužių parduotuves pavasarį skubančios merginos ir moterys. Kelerius metus tyrinėdami įvairaus amžiaus moterų sveikatą, gydytojai paskelbė, kad kasdien mūvimos šios nedidelės apatinės kelnaitės gali būti dažnai besikartojančios pienligės bei šlapimo takų infekcijos priežastimi, nes jos dažniausiai gaminamos iš sintetinių audinių, kurie sulaiko drėgmę. O šilta drėgna terpė idealiai tinka pavojingoms bakterijoms veistis. Kelnaitės su juostele padeda greitai plisti infekcijoms, nes stringų juostele bakterijos iš tiesiosios žarnos nesunkiai patenka į vaginą. Be to, sintetinė ir orui nelaidi kelnaičių juostelė žymiai stipriau dirgina, įbrėžia jautrią odą, ji greičiau iššunta, joje atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos lengvai patenka infekcijos. Jeigu negalite atsisakyti tokio tipo apatinių, rinkitės medvilnines ar šilkines, kurios gerai praleidžia orą. Nepirkite per mažų ar ankštų kelnaičių, kurios ir tampa pagrindiniu infekcijos plitimo šaltiniu. Jei norite apsisaugoti nuo dažnai pasikartojančių infekcijų, kelnaičių su juostele nenešiokite karštu ir drėgnu oru.

Intriguojantys C stringai
| | | | |

Intriguojantys C stringai

Stilingi, seksualūs ir paslaptingi… Moteriški apatiniai drabužėliai dažniausiai yra puošiami nėriniais, kaspinėliais bei įvairiomis gėlių ar taškelių variacijomis. Tačiau šį kartą pristatome apatinio trikotažo padangėje sušvitusią naujovę – C stringus. Prieš kelis metus buvo sukurtos kiek neįprasto tipo kelnaitės – stringai. Dėvėdamos C tipo kelnaites, jausitės elegantiškai, ypatingai seksualiai ir išskirtinai. Nuo šiol jokių įsirėžiančių ir per aptemptus drabužius išryškėjančių gumelių ar prilaikančių juostelių! Dėl įmantrios konstrukcijos jos puikiai priglunda prie kūno, neveržia ir yra beveik nepastebimos. Beje, C tipo kelnaitės gali būti ne tik nešiojamos po įvairiais rūbais, bet ir tapti stilingu ir ne vieno kraują kaitinančiu maudymosi kostiumėliu. Prie šių kelnaičių priderinta viršutinė dalis taps originaliu paplūdimio komplektu. Išdrįstumėte pasirinkti tokį drabužėlį vasaros maudynėms?

Naujas mados klyksmas – kelnaitės be gumelės
| | | | |

Naujas mados klyksmas – kelnaitės be gumelės

Damų apatinių kelnaičių dydis mažėja jau nebe kas dešimtmetį, bet kasmet: jeigu mūsų močiutės nešiojo „pantalonus“ su raukinukais iki kelių, šiuolaikinės moterys mėgaujasi beveik nematomais „stringais“. Bet britų dizaineriai patobulino ir šias siaurukes, paversdami jas beveik biblijiniu figos lapu – naujoviškų ažūrinių, atlasinių, šilkinių kelnaičių jau galima įsigyti Didžiosios Britanijos parduotuvėse. Tik klausimas, ar galima pavadinti apatiniu drabužėliu ant elastinių vielučių užtrauktą skiautelę medžiagos, kuri ant kūno tvirtinama dviem silikoninėmis „spaudėmis“? Patys kūrėjai tvirtina, kad tai – nepamainomas daikčiukas vakariniams drabužiams, nes juk taip negražu, kai iš po aptemptos gražios suknelės ant klubų „šviečia“ kelnaičių juostelės…

Kūdikystė be sauskelnių
| |

Kūdikystė be sauskelnių

Ištisus šimtmečius mūsų močiutės vystydavo kūdikius drobiniais vystyklais, kol buvo sukurtos vienkartinės sauskelnės. Tėvai lengviau atsikvėpė – nebereikia dažnai keisti, skalbti, virinti, lyginti. Tačiau vis daugiau šeimų atsisako vienkartinių sauskelnių ir grįžta prie skalbiamų vystyklų. Kodėl? Vieni numoja ranka – kažkokie viduramžiai! Esą, tai tik beprasmiškas žvalgymasis atgal ir nepagrįsti sentimentai natūralumui. Tačiau šeimos, priėmusios sprendimą atsisakyti vienkartinių sauskelnių, teigia, kad jų žingsnis yra rimtas ir gerai apgalvotas. Pasirodo, tobulėjo ne tik sauskelnės. Linksmais piešinėliais išmargintos grynos vilnos ar ekologiškos medvilnės kelnytės, patogiai užsegamos, puikiai sugeriančios drėgmę – visai nebepanašios į vystyklus, naudotus prieš kelis dešimtmečius. Vis dėl to įdomu, kodėl modernūs, išsilavinę, finansinio nepritekliaus nejaučiantys žmonės nutaria apsieiti be sauskelnių? Tai bene pirmasis argumentas, kurį pateikia sauskelnių atsisakiusios mamos. „Amerikos Nacionalinė Vystyklų Asociacija teigia – sausa, tai dar nereiškia švaru. Šios asociacijos interneto puslapyje galima rasti tikrai daug įdomios informacijos apie sauskelnių žalą, ir ji paskelbta ne šiandien – taigi, netiesa, kad tyrimų nėra. Daug kam yra žinoma, kad sauskelnės gali sukelti berniukų nevaisingumą. Man buvo netikėta perskaityti, kad tyrimais jau įrodyta, jog sauskelnėse naudojama chemija gali sukelti astmą bei kitas kvėpavimo takų ligas.

| |

Vaikiškų drabužių mada šaltesniam sezonui

Suagusiųjų pasaulyje egzistuoja daugybė taisyklių, viena jų – aprangos – kaip rengtis ir kokių rūbų vengti. Visgi mada supa ne tik tuos, kurie turi sprendžiamąją galią, bet ji aktuali ir mažiesiems gyventojams. Nepirkite rūbų ir nerenkite savo vaikų bet kaip, atsižvelkite į vaiko pageidavimus, praktiškumą ir mados naujienas. Iš kokio audinio pasiūtas vaiko rūbas – itin svarbus faktorius, turintis sąlygoti jūsų pasirinkimą. Ypač tai svarbu kuomet vaikai esti aktyvesni. Vaikams reikia rinkti tik natūralius audinius. Iš tokių nepakeičiama medvilnė ir, žinoma, nepamirškite madingo bei praktiško džinsinio audinio. Madinga: glamžytas audinys, vaikams jis tinka idealiai, nes atrodo stilingai ir nereikalauja didesnės priežiūros. Kasdienai būtina tai, kas paprasta, patogu ir nevaržo judesių. Visada madingas sportinis stilius. Rudens sezonui dairykitės berankovių marškinėlių, džemperių su gobtuvais, „kengūros” kišene, plačių, žemu juosmeniu kelnių, „beisbolo” kepuraičių, skarelių, sportinio apavo.

Kailiniai, jų mados: NAUJAS KAILIO ĮVAIZDIS arba KAILINIUOTA IR YPAČ STILINGA
| | |

Kailiniai, jų mados: NAUJAS KAILIO ĮVAIZDIS arba KAILINIUOTA IR YPAČ STILINGA

Įtakingiausi pasaulio drabužių dizaineriai ne tik pabrėžė kailį kaip svarbiausią 2006-2007 rudens/žiemos sezono akcentą, bet ir įkvėpė originalumo pačiai kailio idėjai, jam suteikdami naujų pavidalų. Suapvalintų ir „A” formų siluetai bei trumpučiai švarkeliai – šio sezono „topai”. Būtent remdamiesi šiomis tendencijomis, dizaineriai meistriškai patrumpino ir kailinukus. Kita naujovė – skoningas kailių derinimas su įvairiais audiniais ir oda. Tuomet kailiai, pabrėždami apykakles, rankogalius, rankoves, kišenes bei kraštus, atlieka stilingų drabužio detalių funkciją. 2006-2007 rudenį/žiemą pagrindiniu drabužio akcentu tampa papuošimai ir dekoracijos, pakeisdami prieš tai vyravusias spalvą ir formą. Spalvos šį sezoną – neryškios, pabrėžiamas santūrus geidulingumas. Juoda, geriausiai pabrėžianti naujus siluetus, gali būti derinama su pilka ar žiemiškai balta. Vienas šio sezono „topų” – laisvas, suapvalintas siluetas, pradedant suapvalintais pečiais, baigiant pūstomis, rauktomis ar varpo formos rankovėmis, „burbulo” ar tulpės formos apatiniai drabužio kraštais. Vieni geriausių pavyzdžių, kaip ši tendencija buvo pritaikyta kailinių madoms, atsispindėjo Chado Ralph Rucci bei Alberta Feretti kolekcijose. Chado Ralph Rucci sumodeliavo tamsiai žalią „burbulinį” šinšilos švarkelį, kurį dar pabrėžė suapvalinti pečiai, o Alberta Ferreti – bespalvį audinės paltą vidurnakčio mėlynumo apkritusiais pečiais ir rauktomis rankovėmis, per liemenį perrištą raiščiu.